7 Microsoft Telefonu Daha Yolun Sonuna Geldi!

Microsoft, 7 akıllı telefonunu daha, resmi olarak telefon mezarlığına gönderdi...

  • Ercan Uğurlu
7 Microsoft telefonu daha yolun sonuna geldi!

Microsoft, son çeyrekte Windows Phone telefonlarıyla yalnızca 5 milyon Dolar değerinde satış gerçekleştirebildi. Bu, şirket için büyük kayıp anlamına geliyor. Zira bundan yalnızca 2 sene kadar önce şirket bu kategoride milyarlık satış rakamları alıyordu. Elbette bunda Microsoft'un Windows Phone ailesine yeteri yatırımı yapmamasının payı büyük.

Microsoft, bir yandan Windows Phone ailesine olan desteğinin süreceğini söylerken, diğer yandan kıyıma devam ediyor. Mağazasından 7 Windows Phone modelini daha kaldıran Microsoft, geriye sadece yarım düzüne kadar telefonu bıraktı.

Microsoft, son güncellemesinde Lumia 640 XL, Lumia 650 ve Lumia 950 modellerini mağazadan kaldırırken, Acer'dan Liquid Jade Primo ile Liquid M330 ve Blu'dan da Win Jr LTE ile Win HD LTE modellerini sonlandırdı. Şu an ABD Microsoft Mağazası'nda geri kalan telefonların listesi ise şöyle:

Model Fiyat Stokta Destekleniyor
Unlocked Alcatel IDOL 4S $470 Evet Evet
HP Elite x3 Bundle $799 Evet Evet
HP Elite x3 + Lap Dock Bundle $1,298 Evet Evet
Microsoft Lumia 950 XL $499 Evet Evet
AT&T Microsoft Lumia 950 $298.99 Sadece beyaz Evet
Microsoft Lumia 550 $139 Evet Evet
Microsoft Lumia 735 $129 Hayır Hayır

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Yazık. 950'ye o kadar para veren insanlara gerçekten yazık. Bütün forumlarda uçacak kaçacak yazarlerken şimdi telefonlar 3310'a döndü. Umarım kısa zamanda telefonları gönderdiğin çöplükte yerini bulursun microsoft.

Sen de yorum yaz