ABD Donanması Venüs gezegenine neden 300 füze fırlatmıştı?

ABD uçaklarının ardı ardına tanımlanamayan cisimleri vurması, inanılmaz bir hikayenin de gün yüzüne çıkmasına yol açtı: ABD Donanması, 1940'lı yıllarda Venüs gezegenini düşman sanıp 300 füze fırlatmış...

ABD Donanması Venüs gezegenine neden 300 füze fırlatmıştı?

Çin'in casus olduğu iddia edilen balonunun ve halen tanımlanamayan uçan cisimlerin vurulması, gözleri ABD Hava ve Deniz Kuvvetleri'ne çevirdi. Bütün bu haberler yayılmaya başlarken ABD Donanma Enstitüsü, 1945'te (bazı anlatımlara göre 1941) donanmanın yoluna çıkan gizemli bir uçakla ilgili kendi hikayesini paylaşmaya karar verdi.

ABD Donanma Enstitüsü'ne göre, USS New York'taki bir kaptan gökyüzünde bir küre gördü ve bunun bir “Japon balon silahı” olduğuna inanarak düşürülmesini emretti.

O sırada gemide görev yapan Lanson B. Ditto'ya göre mürettebat, nesneye doğru yaklaşık 300 atış yaptı. Ve bu atışlar boyunca kimse, bu nesnenin aslında bir gezegen olduğunu fark etmedi.

Ditto olay hakkında şunları söylüyor: “9 Aralık 1941 öğlen saatlerinde açık denizlerde güneye doğru ilerliyorduk ve bir nesne gördük. Nesnenin irtifası olduğunu düşündüğümüz yerden ateş açtık. Bu yüksekliği tahmin etmemiz gerekiyordu. Tahmini bir yükseklikte patlayacak bir fitil ayarladık. 1.524 metreden başladık ve kısa geldiğini gördük. Bu yüzden yaklaşık 2.286 metreye çıktık ve bunun da kısa olduğunu gördük. Böylece maksimum olan 3 bin 48 metreye çıktık."

Ekip yine de hedeflerini vurmayı başaramadı. Gerçek hedeflerinden 82 milyon kilometre aşağı nişan aldıkları için bunun şaşırtıcı olduğunu söyleyemeyiz.

Ditto şöyle devam ediyor: “Kısa süre sonra, navigasyon uzmanımızdan haber geldi. Bunun Venüs gezegeni olduğu belirlendi. Venüs gezegenine 300 el ateş ettiğimiz ortaya çıktı.