Acer, Eee PC'ye rakip olmak istiyor

Saygın PC üreticilerinden olan Acer, Asus gibi mini-laptoplar üretmeyi planlıyor...

  • Halil Mollaoğlu
Acer, Eee PC'ye rakip olmak istiyor
Acer: Eee PC'ye rakip planları.

Dünyanın en büyük üçüncü PC üreticisi Acer, ucuz bilgisayar piyasasına girmek istiyor.

Acer sözcüsü bu yılın üçüncü çeyreğine kadar hafif ve düşü-fiyat segmentine hitap eden laptoplar sunacaklarını söylemişti. Bazı kaynaklara göre Acer 7 veya 9 inç ekrana sahip bir laptop üzerinde çalışıyor. Fiyatı ise ortalama 460 Dolar olacak.

Asus, Eee PC'leri ile büyük bir başarıya imza atmıştı. Mini-PC ve PDA arasında olan bu cihazlardan dünya çapında büyük bir miktarda satıldı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Ben de almayı düşünüyorum. Annem bir ilkokul öğretmeni, derslerde çok işine yarayacağını söylüyor. Ancak 460 $ biraz fazla gibi. Özelliklerine de bakmak lazım tabi. Ama fiyat/performans oranı olarak Acer'i tercih ederim her zaman..

asusun 300 dolar olduğu düşünülürse pahalı bence

100$ lık laptoplar var Türkiye de yok tabi Acer belki piyasaya ışık tutabilir eğlence aaçlı değil şarjı uzun giden word excel ve bi kaç tane yan program calıstıracak laptoplar daha cok tutulcağına eminim.

yani oldukça pahalı olur

460$ o kadar da küçük bir mevla değil.Bu tür ürünler zaten küçük çocuk ve ufak işler için yapılır.Eğer kardeşime 460$ lık bir pc almayı düşünürsem bunu değil.460$ a gayet iyi bir masa üstü sistem toparlarım.Ama taşıması gereken ve ufak ama önemli işlemleri yapan iş adamları için bence güzel.

peki ya datron nasıl ben aldım 1 adet gayet memnunum, şarzı 5 saat gidiyor
hafızası 40 gb
entegre kamera vs.
kullanımı kolay gerçek anlamda tşınabilir bişiy.
denemeden yorum yapmayın,
eeepc de kullandım farkı iyi bilirim

bu cihazdaözellikle 150 modelinde eeepc lerde olmayan iletişim de kullanılan wwan denilen GSM üzerinden haberleşen minik bir cihaz bulunmakta ileride 3G ye geçme durumunda GSM üzerinde ses ve görüntülü olarak haberleşme müsait olacak

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play