Acer Predator Orion 5000 Tanıtıldı!

Acer, oyuncular için güçlü Predator Orion 5000 masaüstü bilgisayarlarını duyurdu.

Acer Predator Orion 5000 tanıtıldı!

Acer bugün, üstün performans ve ileride yapacakları yeniliklere uyum sağlayan bir kasa arayan oyuncular için tasarlanan yeni Predator Orion 5000 serisi masaüstü oyun bilgisayarlarını tanıttı. Acer ayrıca orta seviye Predator Orion 3000 serisi masaüstü oyun bilgisayarlarının yanı sıra oyunculara seçtikleri görevlerde yardımcı olmak için tasarlanan genişletilmiş Predator aksesuar serisini de ortaya çıkardı.

"Doğru teknik özellikleri bir araya getirmek işin sadece yarısı. Predator Orion masaüstü bilgisayarlar etkileyici kasaları, dahili hava akışı yönetimi, genişleme seçenekleri ve hepsini bir araya getiren ödüllü yazılımları ile oyuncular için kapsamlı birer tercih sunuyor." diyen Acer Sabit Bilgisayarlar ve BT Ürünleri İş Birimi Genel Müdürü Jeff Lee, sözlerini şöyle sürdürüyor: "5000 ve 3000 serilerini Predator Orion ailesine eklediğimiz için heyecanlıyız. En üst seviye Predator Orion 9000 ile birlikte Acer, farklı ihtiyaçlara yanıt veren eksiksiz bir masaüstü oyun bilgisayarı serisi sunuyor."

Predator Orion 5000 serisi: Savaşı kazan

Yeni Predator Orion 5000 serisi masaüstü oyun bilgisayarlarında, Intel Z370 yonga seti1 ile birlikte 8. Nesil Intel Core i7+ 8700K modeline kadar işlemciler, hızlı yükleme süreleri ve yüksek hız için 32 GB'a kadar Intel Optane bellekler ve SLI modunda 2 adet NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti modeline kadar GPU'lar bulunuyor. Böylece oyuncular en sevdikleri oyunları inanılmaz yüksek çözünürlüklerde oynamalarının yanı sıra üst düzey VR deneyimini de yaşayabiliyor.

"8. Nesil Intel Core i7+ 8700K, Intel'in bugüne kadar ürettiği en iyi masaüstü oyuncu işlemcisi. Bu işlemciler, Intel Optane belleklerin sunduğu hızla bir araya geldiğinde, en zorlu oyunların ihtiyaç duyduğu inanılmaz performans ortaya çıkıyor." diyen Intel Müşteri Bilgisayarları Grubu Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Steve Long, sözlerini şöyle sürdürdü: "Acer ile Intel'in sınıfının en iyi performansını hayata geçirmek için yaptığı iş birliği, yeni Predator Orion 5000 ve 3000 Serisi masaüstü oyun bilgisayarlarına tam olarak yansıyor."

NVIDIA PC Platformları Genel Müdürü Kaustubh Sanghani ise "GeForce GTX 10-serisi GPU'larımızın oyun gücünü alan Predator Orion 5000, grafik bakımından en yoğun oyunları bile kolayca çalıştırabiliyor. "Acer'ın esnek yapılandırma seçeneklerini beğenecek olan oyuncular, dünyanın en geniş oyun platformu GeForce GTX ile kazanmak için oynayacaklar."

Predator Orion 5000'in kasası, güçlü donanımını gösterecek şekilde şeffaf bir yan panele sahip. Ayrıca EMI uyumlu olan bu kasa kullanıcıları ve çevre birimlerini potansiyel elektromanyetik parazitlerden koruyor. Kolayca açılan yan paneller kullanıcıların bileşenleri ve kabloları kolayca değiştirmesine olanak tanıyor. IceTunnel 2.0 hava akış yönetimi tasarımı sistemi farklı termal alanlara ayırıyor ve her bölümün ısıyı uzaklaştırmak için kendi hava akış tünelini kullanmasını sağlıyor. Toz filtresine sahip ağ yapılı ön panel ise Predator Orion 5000'in büyük miktarda hava alırken rahatsız edici tozları da filtrelemesini sağlıyor. Oyuncular için sunulan diğer özellikler arasında Killer LAN yüksek hızlı Ethernet, kulaklıklar için yuvalar, taşıma kolu ve Acer'ın Predator serisine özgü agresif fakat şık tasarımı yer alıyor.

Predator Orion 3000 serisi: Yüksek performans ve tarz

8. Nesil Intel Core i7+ serisi işlemciler ve NVIDIA GeForce GTX 1080 GPU'larına kadar bileşen seçenekleri sunan, VR'a hazır Predator Orion 3000 serisi, 4K oyun desteğiyle oyuncuların savaş alanındaki rakiplerini kristal netliğinde görmesine olanak tanıyor. 5000 serisinde olduğu gibi, hızı artırıp yükleme sürelerini düşürmek için Predator Orion 3000 serisindeki modellerde de 32 GB'a kadar Intel Optane bellekler ve en yeni oyunların yüksek aksiyonuna uyum sağlamak için 64 GB'a kadar DDR-2666 RAM tercih edilebiliyor.

Predator Orion 3000 serisi bir üst seride de yer alan aynı etkileyici tasarım diline sahip. EMI uyumlu şeffaf yan panel, RGB aydınlatma, şık hatlar, mavi renkli detaylar ve dahili kulaklık yuvaları tasarımda öne çıkıyor. Ön kısımda yer alan LED fan, ağ yapılı kapak ve arka çıkış ile kasa içinde en uygun hava akışı ve mükemmel ısı dağıtımı sağlanıyor.

Predator cihaz ve aksesuarları

Yeni Predator 5000 ve 3000 serisi oyun masaüstü bilgisayarları ile birlikte Acer, oyun deneyimini aynı kaliteyle tamamlayan oyuncu cihaz ve aksesuarları serisini de şu modellerle genişletti:

  • Predator Cestus 510 mouse: 16.000 DPI'a kadar destek veren hassas optik sensöre sahip, yüksek performanslı ve özelleştirilebilir bir oyuncu faresi
  • Predator Gaming Chair: Uzun oyun maratonlarında oyunculara rahatlık sunan, bel desteği ve çıkarılabilir yastıklara sahip ergonomik bir oyuncu sandalyesi
  • Predator Hard Case: Kaya gibi sağlam dış kaplaması ve iç kısımda yer alan özel köpüklerle en değerli eşyalarınızı korur ve bilgisayarınıza tam olarak uyar
  • Predator Aethon: 500 Her bir tuşu 70 milyon kez basmaya dayanıklı, 16,8 milyon renk ile özelleştirilebilen, ekstra dayanıklı mekanik klavye
  • Predator Mousepad: Plastik veya kumaş kaplama seçenekleri sunan, etkileyici manzara desenleriyle sizi oyunun içinde tutan mousepad serisi

Fiyat ve Bulunabilirlik

Predator Orion 5000 serisi oyun masaüstü bilgisayarları, Temmuz ayında Kuzey Amerika'da 1499 $'dan, haziran ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 1699 €'dan, temmuz ayında Çin'de 15999 ¥'dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Predator Orion 3000 serisi oyun masaüstü bilgisayarları, ekim ayında Kuzey Amerika'da 999 $'dan, Haziran ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 1299 €'dan, temmuz ayında Çin'de 6999 ¥'dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play