Adobe Presentations kullanıma açıldı

Adobe'nin uzun süredir üzerinde çalıştığı çevrimiçi sunum hazırlama servisi kullanıma açıldı.

Adobe Presentations kullanıma açıldı

Adobe ücretsiz çevrimiçi hizmeti "Acrobat.com Presentations"ın beta sürümünü kullanıcılara açtı.

Kullanıcılara sunumlarını doğrudan web tarayıcılarında çevrimiçi hazırlamalarına olanak tanıyan servis ayrıca bunları başka kullanıcılarla ortak düzenlemenize de olanak tanıyor.

Adobe "Acrobat.com Presentations" profesyonel sunumlar hazırlamanız için bütün araçlara sahip. Sunumunuzu hazırlarken önceden hazırlanmış düzenlerden birini seçebilir ya da sunumunuzu tümüyle kendiniz oluşturabilirsiniz. Ayrıca diagram oluşturmak için gerekli araçlar, geçiş efektleri ve multimedya işlevleri de unutulmamış.

Hazırladığınız sunumları ise istediğinizde bir web tarayıcısından ulaşmak üzere internette bırakabiliyor ya da sabit diskinize PDF biçiminde kaydedebiliyorsunuz.

Şimdilik sadece İngilizce olan servisi kullanmak için Flash tarayıcı eklentisinin bilgisayarınızda yüklü olması gerekiyor. Ayrıca servis sadece Safari 3.1, Firefox 3.0, Internet Explorer 6.0 ve üst sürümlerini destekliyor.

Ceyhun Seval

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Güzel bir haber.

PDF, dosyalarının içine video ve audio dosyaları da eklenebilmelidir.
PDFlerin player yeteneklerine sahip olmasının zamanının geldiğine inanıyorum.

Ayrıca PDFlerin içine istediğimiz formatta dosya gömebilmeliyiz ve PDF'yi açtığımızda o ilave dosyayı PDF'den alabilmeliyiz.Herşey bir arada.

PDFlerde sayfaların durağan olmasından da pek hoşnut değilim.Artık sayfaları çeşitli efektlerle hareketlendirebilmeliyiz.EyeCatching.

Gelecekte PDFlerde görmek istediğim özellikler işte bunlar...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir