Adobe'un yeni Acrobat'ı PDF'i değiştiriyor

PDF'ler artık çok farklı: Adobe, Temmuz'da beklediğimiz Acrobat 9'u dün piyasaya sürdü.

Adobe'un yeni Acrobat'ı PDF'i değiştiriyor
Acrobat 9, piyasaya beklenenden daha erken sunuldu.

Adobe, daha önce Temmuz ayında piyasada olacağını duyurduğu Acrobat 9'u, sürpriz yaparak dün satışa sundu. Acrobat 9, beklenildiği gibi, PDF oluşturma ve paylaşma işlemlerinde devrim niteliğinde yeni özelliklerle birlikte geldi.

En önemlik yenilik, artık Acrobat 9 ile oluşturulan PDF dosyalarına Flash Player uyumlu video ve animasyonların eklenebiliyor olması. Hatta kullanıcılar, . Mov ve .Wmv dosyalarını da Flash dosyasına dönüştürüp PDF'lerin içerisinde kullanabiliyor. Ses dosyaları ve 3 boyutlu modeller de, yeni Acrobat sayesinde PDF'lere entegre edilebiliyor.

Acrobat 9 ile birlikte gelen diğer bir yenilik ise, kullanıcıların gerçek zamanlı olarak dosya paylaşımı yapabilecek olması.

Acrobat 9 piyasaya Windows işletim sistemi için 3 farklı sürüm olarak çıktı. Bu sürümler, 699 Dolara satılan Acrobat 9 Pro Extended, 499 Dolara satılan Acrobat 9 Pro ve 299 Dolara satılan Acrobat 9 Standard. Tabi dileyenler, daha uygun fiyatlar karşılığında önceki sürümden yükseltme yapma şansına da sahip.

Merakla beklenen Acrobat Reader 9 ise Temmuz ayında hazır olacak. Yeni Reader, Acrobat 9'un yetenekleriyle de doğru orantılı olarak, PDF dosyalarındaki tüm multimedya öğelerini destekleyecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

3D modellerden kastı ne? yani render mı yapıyor içinde?

fyatlar ne böyle Adobe... millete işletim sistemi satıyor sanki...

öyle zaten reader'ı bile 150 mb sistemi kasmama gibi sorunları yok flash'a göre silverlight daha kolay olduğunu öğrendim microsoft'u sevmeme rağmen rakibinin tarayıcısı olan explorer'ı kasmazken firefox'da tarayıcıyı zorluyor garip bir piyasa anlayışı var.

bu ne böyle ya! daha bugün 750 $ dekstop gördüm bunlar ipin ucunu iyice kaçırdı

Adobe kelimesini duyunca aklıma gelen tek şey üç-dört haneli fiyatlar oluyor zaten. Siz bu fiyata satarsanız korsan da iyice çoğalır ki eğer böyle olacaksa da çoğalsın bence! Ben Foxit kullanıyorum gayet memnunum.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir