AMD'den CES'te ses ve görüntü bombaları!

AMD, yeni teknolojileriyle CES 2014 ziyaretçilerini kendisine hayran bırakıyor!

İşte AMD'nin CES 2014 bombaları!

Dünyanın dört bir yanından teknoloji liderlerini Las Vegas'ta bir araya getiren 2014 Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı CES, AMD'nin benzersiz bir teknoloji sergisine de ev sahipliği yapıyor.  Las Vegas Fuar Merkezi Merkez Binada CP2 sayılı bölmede yer alan AMD standında, 4K monitörlerde göz alıcı görüntüler, tabletlerden en yeni oyun konsollarına kadar çeşitli cihazlarda oyun deneyimleri, Microsoft Windows ve Google Android uygulamalarını aynı anda destekleyen tüketici dostu yeni kişisel bilgisayarlar gibi cihazlar görücüye çıkıyor.  Gösterinin yıldızı olarak lanse edilen ve 360 derecelik çevreleyen bilişimin neler yaratabileceğini sergileyen "Surround House 2: Monsters in the Orchestra" gösterimi ise, AMD teknolojilerinin olağanüstü işlem gücünden yararlanarak sürükleyici, türünün ilk örneği bir etkileşimli ses ve görüntü deneyimi yaşatıyor.

"Bilişimin her yanımızı sarıp gündelik hayatımızı dönüştürdüğü bir dünyada yaşıyoruz" diyen AMD Global İş Birimleri Genel Müdürü Lisa Su, şöyle devam etti: "Yenilikçiliğin tam merkezinde yer alan AMD, 'Çevreleyen Bilişim' vizyonu doğrultusunda hareket ederek oyunlarda, yeni nesil bilgisayarlarda ve bulut bilişimde görsel açıdan en cazip, en sürükleyici deneyimleri mümkün kılıyor.  CES'de müşterilerimiz ve ekosistem ortaklarımızla günümüz bilişimini tam anlamıyla baştan tanımlıyoruz."

2014 CES'de AMD'den öne çıkanlar:

"Kaveri" – AMD'nin şimdiye kadarki en güçlü APU'ları olan AMD A10 7860K ve 7700K (kod adı "Kaveri"), önümüzdeki haftadan itibaren masaüstü bilgisayarlar içinde yerini alacak.  Belirli sistem üreticileri bugünden ön sipariş kabul etmeye başladı.  Dünyanın Heterojen Sistem Mimarisi (HSA) özelliklerine, AMD TrueAudio Teknolojisinin sürükleyici ses deneyimine ve oyunlarda Mantle API  performans avantajına sahip ilk APU'su olan "Kaveri" tabanlı dizüstü bilgisayarlar da bu yılın ilk yarısında piyasaya çıkacak.

"Discovery Project" ve çok daha fazlası!

"Discovery Project" – İki adet CES Yenilikçilik Ödülü kazanan "Discovery Project-Keşif Projesi," AMD'nin yakında çıkacak düşük tüketimli "Mullins" APU'sunu hayalleri zorlayan bir tablet, oyun kumandası ve çalışma istasyonuyla bir araya getirerek AMD'de yenilikçiliğin ne gibi olanaklar sağlayacağını göz önüne seriyor.  "Discovery Project," 2014 CES Yenilikçilik Sergisi'nde ve AMD'nin standında gösterimde bulunuyor.

Windows'da Android OS Deneyimi – AMD ve teknoloji ortağı BlueStacks tarafından duyurulan yeni ortak çözüm, eksiksiz bir Android işletim sistemi deneyimini Windows tabanlı tabletlere, ikisi bir arda sistemlere, dizüstü bilgisayarlara ve üçüncü nesil AMD APU için optimize edilmiş masaüstü bilgisayarlara taşıyor.  Android'in Windows içinde sanal olarak çalışmasını sağlayan sistem, bir işletim sistemini kullanmak için diğerini kapatma zorunluluğunu ortadan kaldırırken, tanıdık Android arabirimi, uygulama desteği ve doğrudan dosya paylaşımı ile Android uygulamalarının Windows dosya sisteminde bulunan dosyalara erişebilmesini sağlıyor.

Mantle – DICE tarafından geliştirilen "Battlefield 4" AMD Mantle ve 4K ekran üzerinde ilk kez 2014 CES'de sergilenecek.  Ziyaretçiler AMD standında aynı zamanda Oxide Games'in "Nitrous" oyun motoruyla geliştirdiği ve yine Mantle kullanan "StarSwarm" demosunu da izleyebilecek.

Yeni AMD Radeon R9/R7/R5 M200 Serisi GPU'lar – AMD'nin yeni mobil ve harici GPU ürünleri bu yılki CES'de Alienware, Clevo®, Lenovo ve MSI tarafından üretilmiş sistemlerde görücüye çıkıyor.  AMD'nin ödüllü Yeni Nesil Grafik Çekirdeği (GCN) mimarisine dayalı yeni AMD Radeon R9, R7 ve R5 M200 serisi mobil harici GPU'lar yüksek grafik performansı ve olağanüstü görüntü kalitesi sunarken, Mantle API desteği de içeriyor.

"Surround House 2: Monsters in the Orchestra"

AMD'nin Çevreleyen Bilişim vizyonunu sarsıcı, benzersiz bir şekilde hayata geçiren "Surround House 2: Monsters in the Orchestra" gösterimi, bir dizi karikatürize canavarın 360 derecelik, kubbeli bir konser salonunda verdiği enstrümantal konser ile dinleyicileri keşfe davet ediyor.  Sürükleyici gösterimde kullanılan mevcut ve gelecek AMD teknolojileri arasında yeni "Kaveri" APU'nun HSA özellikleriyle optimize edilmiş jest kontrolü, yeni nesil AMD FirePro™ grafik işlemcileriyle altı projektörde 14 milyon piksellik görüntü ve AMD TrueAudio teknolojisiyle işlenip Discrete Digital Multipoint Audio (Harici Dijital Çok Noktalı Ses) ile aktarılan 32.4 kanal ses yer alıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Amd önce güçlü işlemcileri için sessiz fan üretmeyi veya temin etmeyi öğrensin ,yük bindiğinde jeneratör gibi ses çıkarıyor , sırf bu yüzden ben amd yerine İntel i5 işlemci satın aldım.

@07 Oca 2014 14:35 çok konuşma zavallı intel koyunu...

@07 Oca 2014 14:35 şu iftiralarınız bir bitmedi. fanı olduğunuz intel pazar payı %80 küsür iken böyle uğraşlara girmeniz ahmaklık olmuyor mu?

@07 Oca 2014 14:35 500 lira işlemciye para verebiliyorsun ama 20 lira verip sessiz fan alamıyorsun. Bravo sana.

@07 Oca 2014 14:35 intelinkininde pek aşa kalır yanıyok ikiside soğutma konusunda rezaletler ben işlemcime 500 tl soğutucuyada 300 tl vermek zorundamıyım bukadarını tasarlıyosanız kaldırabielcek soğutucularla verin yada hiç koymayın kaç paraysa düşün

@07 Oca 2014 16:07 sallama en fazla 100TL fiyata AKASA, xigmatek marka işlemci soğutucu var 3 yada 5 bakır ısı borulu soğutucu al kullan...

=) amd her zaman kendini full kullandirir ama inteli tam kullanamazsin kendini korumak icin belirli bir % sini saklar. varsin sesi olsun i5. güle güle kullan

Amd her zaman tazı önündeki tavşan olmaya devam ediyor. Intel ise yine son hamleyi yapıp takibini nakavt etmesini bilir. Ama Amd rekabet ortamının olabilmesi için mutlak var olması gereken bir firma !

@Max_Real Qnx DİKKATLE İYİ OKUYUN! intel`in tek bildiği birşey var oda hile yapmaktır, bu yüzden mahkemede yargılanmaktan rakibi ile anlaşarak kurtulduğunu bilen bilir. bir rekabet ortamının olabilmesi için; olması gereken bilinçli tüketici olmaktır, adamlar sizleri çözmüş; benchmark testleri yayınlayarak sizleri kafalıyorlar, oysaki benchmark testleri gerçeği yansıtmaz bunun başlıca sebebi benchmark ve gibi test programlarının intel işlemcilere göre programlanmış olmasıdır, google`a; "Core i7 3960X Extreme Edition; En hızlı masaüstü işlemci video inceleme" diye yaz sitedeki videoyu izle, bu videoda ünlü bir donanım sitesinin intel`in 2012`de satışa sunduğu 1200 dolarlık işlemcisinin eşi benzeri olmamış detaydaki incelemesini göreceksin, hatta öyle bir detaylı ki intel`in canını sıkacak derecede detaylı! böyle diyorum çünkü sitenin yaptığı benchmark testlerde intel`in i7 3960 işlemcisi 8150`ye %50 fark atıyor ancak site bununla yetinmemiş birde gerçek zamanlı karşılaştırmada yapmış işte o zaman intel``in takkesi düşüyor kelide görünüyor; benchmark ve gibi testlerde rakibine %50 fark atan intel gerçek zamanlı karşılaştırmaya gelince; intel`in 1200 dolar`lık 2012 üretimi işlemcisi amd`nin 2008 üretimi 170 dolara satılan işlemcisine karşın sadece 4-5 fps bir fark koyabiliyor. gerçek şuki intel ile amd başa baş aynı hızda lar, intel önde olsada aralarında gözle görülür bir fark yok, yok elektrik faturasını kabartıyor, yok fırın gibi ısınıyor, yok fanı traktör gibi ses çıkarıyor hepsi palavra sırf satmasın diye atılan çamurlardan ibaret, ama izlenen video ile bir ders alınacak mı tabiki hayır, sırf 1200 dolardan işlemci satıyor olduğundan hâlâ bir halt zannedip intel`in göbeğini daha şişirmeye devam!

Ziyaretçi Bugün 15:38 , intel fanı felan değilim , işini düzgün yapanların %80 e ulaşması çok normal .

@07 Oca 2014 18:02 hayatı öğrendiğiniz zaman; hayatta işini gerçekten iyi yapanlar değil, kodamanların elinde tuttuğu medya güçlerinin desteği sayesinde işini iyi yaparmış gösterebilenlerin %80`e ulaştığını göreceksiniz! hatta hayatı öğrenince daha da bir tuhafını da fark edeceksiniz tıpkı; microsoft gibi bir zımbırtının commodore international gibi bir devi iflas ettir(t)diği gibi tuhaflıkları! google`a girin: "core i7 3960x extreme edition; en hızlı masaüstü işlemci video inceleme" diye bir aratın, o çok iyi sandığınız intel`in gerçek yüzünü o zaman göreceksiniz!

biri 5 yaşında diğeri 8 yaşında canavarmı canavar 2 yeğenim var, i7 işlemcili dizüstü bilgisayarları var 1 saat oyun oynayıp "makina yoruldu!" deyip dizüstünü kapatıyorlar (intel kullanıp yalan söylemeyecek kadar yürekli olanlar intel`in bu sorununu bilir) olaya bak; daha 10 yaşına bile gelmediler; ama hayatın acımazsız kapatalist firma anlayışı ile tanıştılar bile.... amd candır intel zalim. yurt dışında intel`in yeni işlemcisinde %50 performans fark vaadinde bulunup bu iddianın benchmark testinde %15`e düşüp günlük kullanım yani gerçek performansta %5`e düşen performans farkı gerçeği ile yüzleşip kandırılmaktan ve aynı senaryoyu intel haswell işlemcidede tekrar görmekten millette bıktı, internette bu konuda yığınla şikayet var.

AMD nin güç tüketimi intele yakın olsa tadından yenmez. O da intele göre bir eski transistör işleme teknolojisi ile üretildiği için güç tüketiminin daha fazla olması. Bir de en ço çok özel uygulamalar hariç çok hızlı işlemciyi alıp da ne olacak. Ona vereceğin parayı Grafik kartına vermek daha mantıklı.

amd ye herzaman sempatim vardı nasıl bir sempatiyse bende anlamadım ama masaüstünde amd kullanıyordum memnundum ve laptop almaya karar verdim samsung markalı amd A10 işlemcili bi notebook tavsiye ettiler i7 ile eşdeğer dediler maalesef kandırdılar beni dedim bir oyun kurup deneyim kurdum crysis 3 ü kurdum iki dakka oynadım laptop alev alev ve acayip fan sesi derken laptop donmaya başladı velhasıl neyse bakalm dedim ve denetim masasında puanlama yapayım dedim girdim sistem açtım puanlamayı sonuç 3400 ve ben şok ne yaparım ne ederim bayılmışım 1500 tlyi gelmişim aldığım gibi gittim müşteri hizmetlerine durumu anlattım tabi inandılar ve inanmıyorsanız puanlama yapabilirsiniz dedim adam sıfırdan format atmış bilgisayara ve puanlama yapmış sonuç yine aynı çıkınca verdiler bana çeki bir lenovo z500 aldım i5 gt645m birdaha amd mi belki masaüstü pc de alırım

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir