AMD'den CES'te ses ve görüntü bombaları!

AMD, yeni teknolojileriyle CES 2014 ziyaretçilerini kendisine hayran bırakıyor!

İşte AMD'nin CES bombaları!

Dünyanın dört bir yanından teknoloji liderlerini Las Vegas'ta bir araya getiren 2014 Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı CES, AMD'nin benzersiz bir teknoloji sergisine de ev sahipliği yapıyor. Las Vegas Fuar Merkezi Merkez Binada CP2 sayılı bölmede yer alan AMD standında, 4K monitörlerde göz alıcı görüntüler, tabletlerden en yeni oyun konsollarına kadar çeşitli cihazlarda oyun deneyimleri, Microsoft Windows ve Google Android uygulamalarını aynı anda destekleyen tüketici dostu yeni kişisel bilgisayarlar gibi cihazlar görücüye çıkıyor. Gösterinin yıldızı olarak lanse edilen ve 360 derecelik çevreleyen bilişimin neler yaratabileceğini sergileyen "Surround House 2: Monsters in the Orchestra" gösterimi ise, AMD teknolojilerinin olağanüstü işlem gücünden yararlanarak sürükleyici, türünün ilk örneği bir etkileşimli ses ve görüntü deneyimi yaşatıyor.

"Bilişimin her yanımızı sarıp gündelik hayatımızı dönüştürdüğü bir dünyada yaşıyoruz" diyen AMD Global İş Birimleri Genel Müdürü Lisa Su, şöyle devam etti: "Yenilikçiliğin tam merkezinde yer alan AMD, 'Çevreleyen Bilişim' vizyonu doğrultusunda hareket ederek oyunlarda, yeni nesil bilgisayarlarda ve bulut bilişimde görsel açıdan en cazip, en sürükleyici deneyimleri mümkün kılıyor. CES'de müşterilerimiz ve ekosistem ortaklarımızla günümüz bilişimini tam anlamıyla baştan tanımlıyoruz."

2014 CES'de AMD'den öne çıkanlar:

"Kaveri" – AMD'nin şimdiye kadarki en güçlü APU'ları olan AMD A10 7860K ve 7700K (kod adı "Kaveri"), önümüzdeki haftadan itibaren masaüstü bilgisayarlar içinde yerini alacak. Belirli sistem üreticileri bugünden ön sipariş kabul etmeye başladı. Dünyanın Heterojen Sistem Mimarisi (HSA) özelliklerine, AMD TrueAudio Teknolojisinin sürükleyici ses deneyimine ve oyunlarda Mantle API performans avantajına sahip ilk APU'su olan "Kaveri" tabanlı dizüstü bilgisayarlar da bu yılın ilk yarısında piyasaya çıkacak.

"Discovery Project" ve çok daha fazlası!

"Discovery Project" – İki adet CES Yenilikçilik Ödülü kazanan "Discovery Project-Keşif Projesi," AMD'nin yakında çıkacak düşük tüketimli "Mullins" APU'sunu hayalleri zorlayan bir tablet, oyun kumandası ve çalışma istasyonuyla bir araya getirerek AMD'de yenilikçiliğin ne gibi olanaklar sağlayacağını göz önüne seriyor. "Discovery Project," 2014 CES Yenilikçilik Sergisi'nde ve AMD'nin standında gösterimde bulunuyor.

Windows'da Android OS Deneyimi – AMD ve teknoloji ortağı BlueStacks tarafından duyurulan yeni ortak çözüm, eksiksiz bir Android işletim sistemi deneyimini Windows tabanlı tabletlere, ikisi bir arda sistemlere, dizüstü bilgisayarlara ve üçüncü nesil AMD APU için optimize edilmiş masaüstü bilgisayarlara taşıyor. Android'in Windows içinde sanal olarak çalışmasını sağlayan sistem, bir işletim sistemini kullanmak için diğerini kapatma zorunluluğunu ortadan kaldırırken, tanıdık Android arabirimi, uygulama desteği ve doğrudan dosya paylaşımı ile Android uygulamalarının Windows dosya sisteminde bulunan dosyalara erişebilmesini sağlıyor.

Mantle – DICE tarafından geliştirilen "Battlefield 4" AMD Mantle ve 4K ekran üzerinde ilk kez 2014 CES'de sergilenecek. Ziyaretçiler AMD standında aynı zamanda Oxide Games'in "Nitrous" oyun motoruyla geliştirdiği ve yine Mantle kullanan "StarSwarm" demosunu da izleyebilecek.

Yeni AMD Radeon R9/R7/R5 M200 Serisi GPU'lar – AMD'nin yeni mobil ve harici GPU ürünleri bu yılki CES'de Alienware, Clevo®, Lenovo ve MSI tarafından üretilmiş sistemlerde görücüye çıkıyor. AMD'nin ödüllü Yeni Nesil Grafik Çekirdeği (GCN) mimarisine dayalı yeni AMD Radeon R9, R7 ve R5 M200 serisi mobil harici GPU'lar yüksek grafik performansı ve olağanüstü görüntü kalitesi sunarken, Mantle API desteği de içeriyor.

"Surround House 2: Monsters in the Orchestra"

AMD'nin Çevreleyen Bilişim vizyonunu sarsıcı, benzersiz bir şekilde hayata geçiren "Surround House 2: Monsters in the Orchestra" gösterimi, bir dizi karikatürize canavarın 360 derecelik, kubbeli bir konser salonunda verdiği enstrümantal konser ile dinleyicileri keşfe davet ediyor. Sürükleyici gösterimde kullanılan mevcut ve gelecek AMD teknolojileri arasında yeni "Kaveri" APU'nun HSA özellikleriyle optimize edilmiş jest kontrolü, yeni nesil AMD FirePro™ grafik işlemcileriyle altı projektörde 14 milyon piksellik görüntü ve AMD TrueAudio teknolojisiyle işlenip Discrete Digital Multipoint Audio (Harici Dijital Çok Noktalı Ses) ile aktarılan 32.4 kanal ses yer alıyor.

Okuyucu Yorumları