AMD'nin 2016 işlemcilerini o mu üretecek?

Eğer bu iddia doğruysa, Samsung ve AMD büyük bir işbirliğine hazırlanıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
AMD'nin 2016 işlemcilerini Samsung mu üretecek?

Dedikodular doğruysa Samsung ve AMD, yonga üretimi için 2016'da bir araya gelebilir.

Güney Kore merkezli Electronic Times'ın ismini açıklamadığı kaynaklarına göre Samsung ve Globalfoundries, 14nm üretim teknolojisine sahip AMD işlemciler ve grafik işlemcileri üreterek AMD'ye katkıda bulunacaklar. 

AMD'nin yeni Zen işlemcileri önümüzdeki sene içerisinde ortaya çıkacak. Bu işlemciler, AMD'nin Intel'e büyük ölçüde kaptırdığı masaüstü PC'lerde yeniden iddialı hale gelmesini sağlayabilir.

Samsung'un telefon ve tablet satışları gerilemekte olduğundan iddialar, kulağa çok saçma gelmiyor. Electronic Times, Uzak Doğu üretim zincirinden çok sayıda dedikodu getirse de, her zaman isabetli olmayabiliyor. Yine de bu dedikoduda bir gerçek payı olabilir.

AMD ve Samsung, bu yeni dedikodular hakkında henüz herhangi bir açıklama yapmadılar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Samsung'un Exynos işlemcilerinden aldığım tecrübeyle AMD grrçekten doğru kararı vermiş.. Bilindiği gibi iPhone 4/4S/5/5S ve 6S işlemcilerinide Samsung'un tesislerinde yaptırdı..

Çok güzel bir olay olur.

amd herzaman fiyat/performans da iyiydi.Ama son zamanlarda nm den kaynaklı enerji dolayısıylada ısı sorunları ortaya çıkmaya başladı.Aslında hep vardı ama intelin bunu azaltması ve amd'nin bu konuda birşey yapmaması şahsen beni intele itiyor.Şu an i7 6700k kullanıyorum memnunum.

Sen de yorum yaz