Amerika kablolu interneti terk ediyor

Sabit ev telefonlarının başına gelen, çok yakında kablolu internetin de başına gelebilir!

  • Ercan Uğurlu
Amerika kablolu interneti terk ediyor

Amerika'da yapılan bir araştırmaya göre, insanların evlerinde artık eskisine nazaran daha fazla mobil interneti tercih ettiği yönünde bir sonuç ortaya çıktı. Artık evlerine DSL, kablo veya fiber hat çektiren kullanıcıların sayısında ciddi bir düşüş söz konusu. Bu durum henüz ülkemizde yaygınlaşmaya başlamış değil. Ancak mobil operatörlerin bu konudaki atakları, önümüzdeki yıllarda kendini kullanıcı bazında daha fazla hissettirmeye başlayacaktır. 

53 bin ev sahibi üzerinden yapılan araştırmaya göre, 2013 yılından bu yana evlerde mobil internet konusunda büyük aşama kaydedilmiş. Fakat ortaya çıkan tabloda ilginç bir veri de bulunuyor. Bu da yıllık kazancı 25 bin Dolar'ın altında olan kişilerin mobil internete 2013 yılında ve günümüzde, daha yüksek kazanç sahibi kullanıcılara kıyasla daha fazla rağbet gösterdiği. Şu anda da en büyük oranı oluşturan bu kullanıcılar, yapılan araştırma çerçevesinde neredeyse yüzde 30'luk bir pay alıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Meselaaaaa işi twichde yayın yapmak olan bi insan düşünelim. Bu insan mobilden işini yapabilir mi? 1080p yayını donamadan izleyiciyle buluşturabilir mi? Hangi mobil alt yapısı buna izin verebilir? Hiçbiri. Bu örnek gibi zibilyon tane örnek olduğu sürece ne pc yok olur ne de kablolu net.

Bizde her iki hizmet te berbat olduğu için kabloluya devam. En azından sınırsız

Aynen öyle! Ben de kablolu interneti terk ettim. Hatta 3G Modem'i bile terk ettim. Direk telefondan bağlanıyorum...

Ethernet kullanmıyorum modemden Wireless çekiyorum.

Pttcell 15 lik tarife+ 1 gb limitsiz mobilde devam :))

kota sorunu olmasa 4.5g mobil internet çok daha sorunsuz.

Mobil veri çok şarj yiyor birde şu 4.5G yüzünden sürekli şarj ediyorum. 6 gb internetli tarife 60 tl (dakika sms filan var) yurt dışında 4.5g li sınırsız internet 40 tl oluyor. Bırak 4.5g yi daha fibere geçen doğru düzgün insan yok hep adsl kullanılıyor. Oturduğum sokakta nerdeyse her binada fiber var bizim binada yok. Şurdan şuraya kablo çekemiyorlar adsl istemiyorum mecbur mobil veri kullanıyorum. Pc de işim olunca telefonu pc ye bağlayıp giriyorum.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost