Android 6.0 ile GPS'te yeni dönem!

Android 6.0 Marshmallow, daha önceki Android sürümlerinin yapamadığını yapıyor!

  • Onur Seven
Marshmallow için Bluetooth'la GPS doğrulaması

GPS genellikle konum belirleme konusunda oldukça başarılı sayılabilir ancak mükemmel değil. Bazen iyi bir GPS uydu sinyali alabilirsiniz ama diğer zamanlarda telefonunuzdaki GPS'in tam olarak nerede olduğunuzu göstermesi pek mümkün olmayacaktır.

Android cihazınızın GPS yeteneklerini güçlendirmek için yakındaki Wi-Fi erişim noktaları, hücre kulesi üçgenlemesi kullanabiliyorduk. Ve artık, Android Marshmallow ile birlikte Bluetooth'u da konum doğruluğunu iyileştirmek için kullanabilirsiniz.

Bunu yapmak için Ayarlar uygulamasını açıp Location (Konum) bölümüne gidin, Options (Seçenekler) menüsüne dokunun, daha sonra sağ üst köşedeki üç noktayı kullanarak Scanning (Tarama) ekranını açın. Son olarak Bluetooth scanning (Bluetooth taraması) butonunu eğer açık değilse kaydırarak aktif hale getirin.

Bu ayarla birlikte, akıllı telefonunuzun konum belirlemede GPS sinyalinin yanı sıra Wi-Fi, Bluetooth ve hücre kulesi üçgenlemesini bir arada kullanabilmesini sağlamış olacaksınız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Ve pil daha çabuk biter.

Sonra bataryam neden dayanmıyor

Bluetooth eklenmesi nasıl bir avantaj sağlayacak onuda açıklar mısınız? Bluetooth ile nereye bağlanılacak ve nasıl yer tesbitine katkısı olacak?

"Android 6.0 Marshmallow, daha önceki Android sürümlerinin yapamadığını yapıyor!" Bende yavaşlamıyor diyeceklerini sandım biran. Hah.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play