Android 7.1 birçok yeniliği beraberinde getiriyor!

Google'ın Pixel telefonları ile birlikte sahneye çıkarttığı yeni Android sürümü Android 7.1, bakın beraberinde hangi yenilikleri getiriyor...

Android 7.1 birçok yeniliği beraberinde getiriyor!

Google'ın geçtiğimiz Salı gerçekleşen "Made by Google" etkinliğinde Pixel telefonlar ve diğer donanım duyurularının yanında gözden kaçmış olabilecek önemli bir yenilik daha vardı. Google, bu etkinlikte yepyeni bir Android sürümünün daha duyurusunu yaptı: Android 7.1.

Yeni Pixel telefonların Android 7.1'le çalışan ilk cihazlar olacağı biliniyor. Geçtiğimiz yaz görücüye çıkartılan Android 7.0 Nougat'ın aksine, bu yeni sürüm için ayrıca bir duyuru tarihi ya da kullanıcıların denemesi için bir beta sürüm söz konusu değil.

4 Ekim'deki etkinlikte aslında Google'ın yaptığı duyurularda Pixel telefonların hangi özelliklerinin Android 7.1'in bir parçası olacağı ve hangilerinin bütün telefonlara geleceği konusunda bir açıklık getirilmemişti. Bu etkinliğin ardından Google nihayet kafa karışıklığını ortadan kaldırmak adına bir açıklama yaptı. Buna göre Android 7.1'e gelen onaylanmış yeni özelliklerin listesi şöyle:

  • Gece Işığı
  • Dokunma/ekran performansı geliştirmeleri
  • Hareketler (Parmak izi aşağı kaydırma hareketi – opt-in)
  • Kesintisiz A/B sistem güncellemeleri
  • Daydream VR modu
  • Geliştirici özellikleri
  • Manuel depolama yöneticisi

Pixel telefonlar için duyurulan Google Assistant ve sınırsız fotoğraf yükleme özellikleri şimdilik yalnızca Pixel'e özgü gibi duruyor.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Google, Pixel telefonları ile oldukça agresif bir politika izliyor.Oysa ki Google asistanı ve sınırsız resim depolama özelliğini 7.1 e ekleyebilirdi.Tüketiciyi kendi telefonlarını almaya mecbur bırakıyor..

Ne yönden faydalı olacak tam olarak bilmiyorum. Android 7.1 i satana kadar andromeda alır insanlar. Tabi fiyat konusu çok uçuk fark yok ise... Malum avrupanın unuttuğu teknoloji bize 7 sene sonra geliyor

Google, diğer Android kullanıcılarını kendine çekmeye çalışıyor. Çok mantıklı bir hareket. Sistemi üreten benim, artık cihazı da ben üretiyorum. Gel beni kullan diyor Google. Ve evet ben Samsung vs alacağıma Google'ın kendi telefonunu alırım daha iyi.... Ama bu fiyat biraz fazla. Daha ucuz yapmaları gerek. 650 dolar yerine 350-400 dolar falan olsa daha çok ilgi görür.

@07 Ekim 2016 07:12 Senin dediğin paraya Grnrral Mobile GM 5 Plus var. O da Android One programı üyesi. Pixel veya Nexus gibi otomatik alıyor güncellemeleri. Parası da 300 USD ama kamera bir Samsung, IPhone ile yarışamaz. Google artık böyle bir telefon yaratmak istedi. O yüzden Pixel' deki kamera çok güzel. Amiral gemileriyle yarışır. Kamera güzel olunca parası da güzel olmak zorunda. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

güzel bir güncelleme olacağını tahmin ediyorum. İnşallah sorunsuz olarak telefonlarda çalışır.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir