Android 7.1'in ayak sesleri gelmeye başladı!

Android 7.0 Nougat'ın Nexus'lara ulaşmasından sadece birkaç gün sonra, Android 7.1'den ilk işaretler gelmeye başladı...

  • Cenk Atlı
Yeni Nexus'lara Android 7.1 sürprizi!

Halihazırda Nexus Sailfish ve Nexus Marlin olarak da bilinen yeni Nexus telefonları biraz da sürpriz bir biçimce Android Nougat 7.0'la gelen ilk cihazlar olmayacak. Zira bu onurun LG V20'ye ait olacağını biliyoruz.

Diğer yandan Android 7.1 sürümünün de ayak sesleri şimdiden duyulmaya başlandı ve öyle görünüyor ki yeni Nexus cihazları bu sürümle çalışan ilk modeller olabilir. Android 7.1'e dair ilk somut işaretler Google'ın geliştirici konsolunda ve Phone Arena'da yer alan bir habere göre Reddit'te, uygulama yüklemek ve web sitelerini ziyaret için kullanıldığına dair bir raporla ortaya çıktı.

Bütün bu gelişmeler Android 7.1'in adım adım gün yüzüne çıkmaya hazırlandığına işaret ediyor. Android Police'in baş editörü David Ruddock'un paylaştığı bir tweet'te de Android 7.1 güncellemesinin yeni Nexus telefonlarla geleceği iddiasının yanında Nougat'ın ilk bakım sürümünün de Android 7.1 olacağı öne sürülüyor.

Diğer yandan Google'ın da Android Nougat bakım sürümü için bir geliştirici önizlemesini bu sonbahar aylarında piyasaya süreceğini açıkladığını da hatırlatalım.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bir an önce gelmeli, bazı şeyler düzeltilmeli.. Güzel özelliklere sahip fakat bazı bariz hataları var ve pek stabil değil.. Ayarlar, Messenger bile sürekli durduruldu hatası vermekte..

adamlar 6.0'ı daha yeni yeni vermeye başladılar, siz 7.1'den söz ediyorsunuz! şaka gibi ya! google'ın bir an evvel güncelleme işini düzeltmesi lazım. güvenlik güncellemelerini bile alamıyoruz!

@27 Ağustos 2016 09:32 bu Google nin suçu mu? Sana kim dedi Nexus ya da Android One alma diye. Samsung alıyorsunuz ve sonra güncelleme arıyorsunuz. Çok ararasiniz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play