Android N'de ilginç bir keşif!

Android'in yeni sürümlerine tüm cihazlarda Nexus'larla aynı anda sahip olmak, hayal olmaktan çıkıyor

  • Zeynel A. Öztürk
Android N'de ilginç bir keşif!

Android'in yeni sürümlerinin telefonlarımıza geç ulaşması veya çoğu zaman hiç ulaşmaması, bizlerin canını sıktığı kadar Google'ı da düşündüren bir sorun. Yeni bir söylentiye göre Google, Android'in yeni sürümlerini Nexus dışındaki cihazlara da hızla ulaştırmanın bir yolunu arıyor.

Söylentinin kaynağı, bir Reddit kullanıcısının Android N'nin önizleme sürümünün kodlarında yaptığı keşif. Kodda Android Beta programının OEM ortaklarının cihazlarına genişletileceğinden ve daha fazla cihaza ulaşacağından bahsediliyor. Buradan Google'ın Android N'yi Samsung, Sony, LG, Motorola ve diğer üreticilerin telefonlarına Nexus'la aynı anda ulaştırmayı amaçladığı sonucu çıkıyor. Ancak tam olarak hangi cihazların Google'ın hedefinde olduğu açık değil.

Android'li telefon üreticilerinin çoğu cihazlarında kendi arayüzlerini kullanıyorlar ve bu konuda Google'ın nasıl bir yol izleyeceği de bilinmiyor. Elbette Google'ın bu fikri gerçeğe dönüştürmeme ihtimali de var. Kodların içerisinde bulunan bir mesaj, firmanın yalnızca denediği, ilerisi için düşünmediği bir işlevle ilgili de olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Böyle olursa İos %10a falan düşer dünyadaki kullanımı.

Google yap bir güzellik note 4 Android N i görsün

@12 Nisan 2016 14:16 Note 4 dün Android N ı görmesi için yapabileceği bir şey yok. Google tüm firmalara N gönderiyor. Güncelleme verip vermemek firmaya kalmış.

Bu kadar bekledik su lg ye bir guncelleme gelsin artık

@12 Nisan 2016 17:49 lg g4 sytlus kullaniyorum daha 6.0 guncelleme gelmedi kac ay oldu

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost