Android Wear'a önemli güncelleme!

Google'ın akıllı saat platformu, şimdiye kadarki en önemli güncellemesini almaya başladı!

  • Zeynel A. Öztürk
Android Wear'a önemli güncelleme!

Google, akıllı saat platformu Android Wear için büyük bir güncelleme dağıtmaya başladı. Güncelleme, saat üzerinden telefon görüşmesi yapmanızı sağlayan bir işlev ve başka önemli yeniliklerle geliyor.

Android Wear'lı saatinizle telefon görüşmesi yapabilmek için saatinizin üzerinde bir hoparlörün bulunması gerekiyor. Bugün hoparlörle gelen Android Wear saatlerinin sayısı ise yalnızca iki: Huawei Watch ve Asus ZenWatch 2'nin 49mm'lik modeli. Güncelleme, saati hareketle kontrol etme işlevlerine de yenilikler getiriyor. Son olarak Hangouts ve WhatsApp gibi uygulamalarda mesajlarınızı artık konuşarak yollayabiliyorsunuz.

Google, güncellemenin "önümüzdeki birkaç haftada" piyasadaki Android Wear'lı saatlere sunulacağını söylüyor. Google, Android Wear'ı yaklaşık 1,5 sene önce yayınladığından bu yana üzerinde büyük bir değişiklik yapmamıştı. Buna rağmen platform, birçok üretici tarafından birbirinden şık saatlerde kullanıldı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Çöp dandiroid ve çop uygulamaları. Linux tabanlı bir işletim sistemi beta denemesindeki oyuna benzer. Bir zamanlar netbook denen Pazarlama stratejisi urunu olan çöpler vardı. Şimdiki saatlerde onun devamı. Giyilebilir teknoloji son 4 yıl içinde yeni pil teknolojisiyle çok ileri seviyeye gelicek. O zaman akıllı saat gerçekten akıllı olacak. Yüksek işlem gücü ve gerçekten işe yarar işletim sistemiyle. Bir yazılımcı olarak alacak arkadaşlara sözüm ola. Zaten bir haftada bıkacağınız şeyi almayın

@05 Şubat 2016 17:31 Linux hakkında ne biliyorsun ki..

Android is the everyhere. <3

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost