Animation Policy: GIF'leri, Chrome'la Durdurun

Eğer hareketli GIF'leri görmekten bıktıysanız, Chrome için geliştirilen bu eklenti tam da sizin aradığınız şey!

Animation Policy: GIF'leri, Chrome'la Durdurun

Bazı insanlar sinir bozucu bulsalar da, hareket eden GIF'ler en azından ilk birkaç sefer oldukça eğlenceli olabiliyor. Ancak daha sonra bu hareketli görüntüler, özellikle yanlarındaki bir yazıyı okumaya çalıştığınız zaman, ilgi çekiciliklerini kaybederek rahatsız edici olabiliyorlar. Ayrıca çoğu büyük tarayıcı da bunları kontrol etmek için kendi sistemlerine sahip değil. GIF'lerin kontrolünü eline almak isteyen kişiler için Google Chrome ve Mozilla Firefox üzerinde eklentiler ve uzantılar kullanmak gerekiyor.

Chrome için bu eklenti, Google'ın kendi eklentisi Animation Policy. Eklenti, kullanıcının tarayıcılardaki GIF'lerin kontrolünü ellerine geçirmelerine imkan tanıyor. Bir erişebilirlik eklentisi olarak üretilmiş olan Animation Policy, hareketli görüntülere izin vermek, sadece bir kere çalışmalarına izin vermek veya tamamen iptal etmek seçeneklerini sunuyor.

Eklentiyi Chrome Web Store üzerinden yükledikten sonra, adres çubuğunun yanında ortaya çıkan şimşek simgesine tıklayarak seçenekleri görebiliyorsunuz.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

İşe yaramıyor bazı sitelerde. Örneğin "onedio" sitesindekiler de durdurmaya kabiliyeti yetmiyor maalesef.

@06 Şubat 2017 18:14 Bahsettiğiniz internet sitesinde hareketli görüntüler GIF değil video formatındalar. Üzerlerine sağ tıklayarak da bunu anlayabilemeniz mümkün. Bu yüzden haberdeki eklentinin işe yaramaması normal. Bilge Baykuş

Sen de yorum yaz


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir