Apple Android'e geçiş uygulaması geliştiriyor

Apple, iPhone kullanıcılarının Android'e geçişini kolaylaştıracak bir uygulama yapıyor olabilir mi?

  • Zeynel A. Öztürk
Apple, Android'e geçiş uygulaması geliştiriyor!

Telegraph kaynaklı yeni bir rapor, Apple'ın iPhone kullanıcılarının Android'e geçmesini kolaylaştıracak bir araç geliştirmek üzere mobil sağlayıcılarla anlaştığını söylüyor.

Böyle bir aracın geliştirilmesinin nedeni, iddiaya göre Avrupa'daki mobil sağlayıcıların Android'li cihazları iPhone sahiplerine satmakta zorlanması. Bu zorluğun arkasındaki neden ise geçiş sırasında birtakım karmaşık işlemlerin yerine getirilmek zorunda olması. Kısacası mobil sağlayıcılar, gelirlerinin büyük bölümünün iPhone satışlarına bağlı olmasından biraz şikayetçi görünüyorlar.

iOS'tan Android'e kişilerinizi, fotoğraflarınızı ve müziklerinizi taşımanıza yardımcı olacak uygulama, geçtiğimiz sonbaharda yayınlanan Move to iOS uygulamasının tam tersi yönde çalışacak. Move to iOS, Android kullanıcılarının kişilerini, mesajlarını, fotoğraflarını, videolarını, favori web sayfalarını, eposta hesaplarını, takvimlerini ve ücretsiz uygulamalarını yeni iPhone'larına taşımalarına olanak tanıyordu.

İddia, Apple gibi kullanıcılarını kendi ekosistemine bağlı tutmayı seven bir firma için garip görünüyor. Son günlerde konuşulan kulaklık girişinin iPhone 7'den kaldırılacağı iddiası, Apple'ın bu tavrından geri adım atmadığının bir işaretiydi. Dahası firma, telefonlarında bugüne kadar kendi şarj konektörlerini kullandı.

Apple'ın geliştirdiği iddia edilen uygulamayla ilgili bilgiler şimdilik bundan ibaret.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Eskiden 4S kullanıyordum. Bu mesajı Note 5'den yazıyorum. Android eskisi gibi değil. İOS'a bin basar seviyeye gelmiş. Kullanmadan konuşanlar boş konuşuyor. Note 5 canavar gibi akıyor.

@11 Ocak 2016 20:01 İos kalite olarak dandroide bin basar uygulama oyun herşey de bin basar boşuna sallama

@11 Ocak 2016 20:01 para verince insan kendini avutmak istiyor tabi

@11 Ocak 2016 20:01 4s çıktığında samsung ilk note telefonunu tanıtmıştı, note 5 çıkana kadar 4s ini kullanmışsın bakalım note 5 i o kadar kullanabilecek misin?

Hiç gerek yok bunlara en iyi yol fiyatları indirin egoyu bırakın!

Note 5 kullanan arkadas ben 2 sene android kullandik gunceleme bana en az 3 sene gelir sana yok bide zamanla kasilacak telin deneyimledim suan 4s le note 5 karsilastiriyorsundur 6s cok daha iyi zamanla anlarsin

Move to ios uygulaması hunharca eksilenmişti bu seferki senaryo çok daha ilginç olacaktır

daha dün iphone6 telefonu bozulan dayım geçici olarak Android telefon aldı ve kişileri icloud hesabından aktaramadık! bu çoktan beri lazım olan bişi aslında. her platrorm arası bu transfer işlemlerinin desteklenmesi gerekli.

Samsung telefonlar ile androidi eksileyen arkadaş beyin yoksununun onde bayrak tutanidir. Eline al bi nexus 6p bide kap bi guzel para verdigin 6s i bak bakalım hangisi hızlı? Kendinizi iPhone iyidir diye kandırıyorsunuz sadece, pahalı şeyler her zaman iyi değildir bunu aklınıza sokun artık yaptığınız hem fanboyluk hem gorgusuzluk. Chip uygulama zaten google playde mevcut aylardir cok geriden geliyosun

İOS'un Android'den artılarını yazarak övebilirsiniz. Ya da tam tersi. Boş, klişeleşmiş sözlerden gına geldi artık, Değerli Yorumcular. :-)

Sen de yorum yaz

Turhost