Apple böyle düşünüyor!

Apple, Watch'u ne kadar süre kullanmak isteyeceğinize çoktan karar vermiş bile...

  • Zeynel A. Öztürk
Apple böyle düşünüyor!

Apple, iPhone'unuzu veya Apple Watch'unuzu üç sene kullandıktan sonra değiştirmek isteyeceğinizi düşünüyor.

Yeni ortaya çıkan "Apple ve çevre hakkında sorularınıza daha çok cevap" adlı belgede bulunan bir bölüm, Apple'ın ürünlerinin ömrü hakkındaki değerlendirmelerine yer veriyor. Belgelerdeki bir bölüm, Apple'ın üretim, taşıma ve geri dönüştürme işlemleri sırasında çevreye olan etkiyi nasıl hesapladığından bahsediyor. Firma bunun yanında ürünlerinin kullanıldığı süre boyunca harcayacağı elektrik gücünü de hesaba katıyor. Bu hesaplamalar yapılırken MacOS ve tvOS cihazlarının dört yıl, iOS ve watchOS cihazlarının ise üç yıl kullanılacağı düşünülüyor. Belge, "bahsedilen günlük kullanım şeklinin gerçek kullanım verileriyle modellenmiş verilerin bir karışımı" olduğunu söylüyor.

Buradan Apple'ın akıllı saati Watch'un tüketiciler tarafından üç sene veya daha kısa süreyle kullanılacağını düşündüğü ortaya çıkıyor. Bir başka deyişle firma, bu sürenin ardından saatlerin sahipleri tarafından bir kenara bırakılacağını veya satılacağını düşünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Apple=para kaybı...Apple=para kaybı...Apple=para kaybı...Apple=para kaybı...Apple=para kaybı...Apple=para kaybı...Apple=para kaybı...Apple=para kaybı...Apple=para kaybı...Apple=para kaybı...Apple=para kaybı...Apple=para kaybı...Apple=para kaybı...Apple=para kaybı...Apple=para kaybı...Apple=para kaybı...Apple=para kaybı...Apple=para kaybı...Apple=para kaybı...Apple=para kaybı...Apple=para kaybı...Apple=para kaybı...Apple=para kaybı...Apple=para kaybı...Apple=para kaybı...Apple=para kaybı...

@grezimonk gerizemonk beyin kaybi

Zaten bilinen bir şey ki; bazı elzem (örneğin güvenliğin ön planda olduğu) ürünler haricinde bilinçli bozulma ile ürün üretildiği yıllardır biliniyor. Özellikle elektronik ürünlerin bu davranışı (süresi dolduğunda kasti bozulma) gösterdiği ispatlanmıştır.

şu firmadan nefret etmeme bir sebep daha eklendi...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost