Apple'dan 5K çözünürlük sürprizi!

Apple, tüm beklentilerin de üzerine çıkarak, 5K dönemini başlatmaya hazırlanıyor!

Yeni iMac'lerden 5K çözünürlük sürprizi!
Dell de 5K furyasına hazırlanıyor

Haziran ayında ortaya çıkan dedikodular, Apple'ın 2014 yılı sonlarına doğru 4K çözünürlüğe sahip olan iMac'ler üreteceğini söylüyordu. Fakat teknoloji dünyasına öyle bir bomba düştü ki, yüksek çözünürlük beklentisi daha da arttı!

Öyle görünüyor ki Apple'ın sır gibi sakladığı ve yıl sonunda piyasada olması beklenen 27 inç'lik iMac'i, 4K değil; tam 5K çözünürlük sunacak. Bu iddia, Tayvanlı ekran geliştiricisi olan WitsView tarafında ortaya atıldı. An itibarı ile haberin kaynağı hakkında net bir bilgi bulunmuyor ama genele bakıldığında, istenildiği taktirde üretilebilecek bir teknoloji olduğundan dolayı, "yalan haber" olarak da nitelendirilmiyor. Firmanın açıklamasına göreyse bu yeni monitör, üst seviye ekran çözünürlüğünü alt üst edecek.

OS X Yosemite hakkındaki bilgiler aylar öncesinden sızdırılmaya başlamıştı ve bu bilgiler arasında yeni Retina iMac'lerin üretileceği ve firmanın bir sonraki adımda yapacağı en doğru hareketin de bu olacağı vurgulanmıştı. IFA 2014'te ortaya çıkan, Dell'in de 27 inç'lik 5K monitör üreteceği bilgisi, bu iddianın gerçek olma olasılığını biraz daha artırıyor...

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

5k thunderbolt display çıkarsa harika olur. 20 GB/S hızında ki thunderbolt 2 ile bu aletin üzerine onlarca USB girişi eklenebilir.

"Dell de 5K furyasına hazırlanıyor" d,iyorsunuz ama zaten Dell geçenki IFA fuarında 5K monitörü tanıttı. haberiniz nasıl olmaz?

makalelerinizi ayzraken daha az yağ kullanın, daha çok GERÇEK BILGI kullanın. bilgisayarlarımız arızalanması. %K DELL ile geldi. uyanın.

Teknoloji konusunda ne kadar bilgisiz olduğunuzu bu maakleniz bir defa daha tescilledi.

DELL 5K monitör tanıttı ama üzerinde elma logosu olmayınca dikkatinizi çekmedi.

valla biz elmanın çıplak foto skandalı ile patlak veren güvenlik açığı, haritada şehirlerin yerini değiştirme becerisi gibi başarıları ile meşgul idik. bu ne ki. dell yapmıştı zaten.

http://www.engadget.com/2014/09/05/dell-5k-ultrasharp-display/ okuyun, bilgilenin. doğruyu öğrenin DELL "yaptı", "yapacak" değil.

Dell yapmıştı zaten

iyide Apple yapmıyorki yapdırtıyor. Resmen diğer firmaların karşısında ezildi bir farkındalık yaratacakya şimdi... 5k yapacakmış ha yapsın kıvırıp soksun birtarafınada.

ilk değil ki daha geçen gün yapılmış 5K ekran haberi vardı markasını unuttum bknz chip haber

Su anki imac lere para yetmiyor bu cikarsa turkiye de kim alicak merak ettim

DELL yaptı önce, bırakın elma reklamcılığını.

Diğerleri yetişti çoktan geçtiler bile. bir iphone kullanıcısı olarak söylüyorum bunu O yeni iphonelar ne öyle kamerası dışarı fırlamış bence berbat o donanım o parayı kesinlikle hak etmez. en az 3 yıl geriden geliyorki kesinlikle tercihimi galaxy s5 ten yana kullanacağım

@15 Eyl 2014 16:51 iphone kullanıcısı olduğunu söyleyerek yalan söylüyorsun. ama böylesi bir düşmanlığa bu kadar adanmışlığıda anlayamıyorum doğrusu. çok tuhaf

of abartmasın artık internette gezinmek işkence olur full hd olduğunda bile yazılar küçücük kalıyor

@15 Eyl 2014 19:00 browser ında font boyutunu %120-150 arası ayarlarsan sorunun çözülmüş olur ;)

iste sinekler belki basarili vizildar ama goren olmaz. dev fisildasa olay olur nitekim hakkidir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir