Apple, "Dergilerin Netflix'i" Olmaya Hazır

İddialar doğruysa Apple, iOS'un gelecekteki bir sürümünde yepyeni bir hizmet sunmayı planlıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Apple, "Dergilerin Netflix'i" Olmaya Hazır

Apple News uygulaması yakında ücretli bir üyelik sistemiyle donatılabilir. Firma, "Dergilerin Netflix'i" olarak tanınan Texture'ı kendi hizmetiyle bütünleştirmeyi planlıyor.

Texture, 200 dergiye sınırsız erişim sağlayan, aylık 10 dolarlık üyelik ücretiyle çalışan bir uygulama. Bloomberg'in haberine göre Texture, Apple News'un gelecekteki bir sürümüne monte edilecek. Apple'ın hizmetler bölümünün gelirlerini 2021'e kadar yüzde 60 artırmak gibi iddialı bir hedefi var. Böyle bir bütünleşme, Apple'ın bu büyük hedefe ulaşmasında rol oynayabilir.

Apple News'a gelecek bu üyelik özelliğinin iOS 12'nin bir parçası olarak tanıtılma ihtimali var. iOS 12'nin Apple'ın WWDC 2018 geliştirici etkinliğinde gün yüzüne çıkması bekleniyor. Bununla birlikte yeniliğin iOS 13'e kalma ihtimali daha yüksek. Apple, Texture'ı henüz geçen ay satın aldı ve şu sıralar iOS 12'ye yeni özellikler eklemek değil, onun sorunlarını gidermekle uğraştığı biliniyor.

Asıl soru ise kullanıcıların böyle bir dergi hizmetine Netflix gibi para vermek isteyip istemeyeceği. iPhone müşterilerinin kaydolması çok kolay olan müzik ve iCloud hizmetleri için ödemede bulunduklarını biliyoruz.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz