Apple'ın cihazı 8 yıllık ama hala satılıyor!

8 yıllık eski teknoloji bir cihaza 129 dolar verir misiniz? Konu bir Apple klasiğiyse neden olmasın?

iPod'ların günümüz dünyasında ne kadar popüler olduğunu hatırlatmamıza gerek yok. Fakat bugünlere gelebilmesinde birçok değişim aşamasından geçen iPod'ların ilk nesil modelleri Apple Store üzerinden sevenleriyle buluşuyor.

5 GB hafızaya sahip, dokunmatik değil (!), fiziksel tekerleğe sahip ilk nesil iPod'lar 129 dolara satılıyor. TUAW, Apple üzerine bilgi veren; fakat Apple'a ait olmayan bu sitenin yetkilileri 5 GB kapasiteye sahip iPod'lardan sahip olmak için sipariş verdiklerini ve kendilerine 10 GB kapasiteli, sadece hafıza artırımı yapılmış bir versiyonun yollanacağını belirtti. Bundan 8 sene önce çıkan bir ürünün şuan 129 dolara müşteri bulmasını Apple markasına bağlayabilirsiniz.

Eğer sizde ilk nesil iPod'lardan birine sahip olmak istiyorsanız Apple Store üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Yaşar Tuna Zorlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Muzik endustrisini degistiren bir klasik. İleride koleksiyon degeri olacagi da kesin. 129 dolar simdiden klasiklesmis bi cihaz icin az bile.

ona barksan temız bı sıemens sx1 i cok rahat 250 ytl ye satabılırsın .
cünkü cok özel bi cihaz onu kullanan ve fw yükleyip telefondaki evrimi gören da iyi anlar
sx1 kullanmak cok ayrı bı zevk ara sıra kullanıyorum.

Ben markaya degil beyinsizlige baglarim kimse kusura bakmasin.

benim yıllar sonra temiz bir commodore 64 bulup almama benziyor.
saygı... sahip olmak
saklamak gibi
yoksa 140 dolara 8gb 4.kuşak lar var gider onlardan alırlar.

i phone ne olduda bu ne olsun. i phoneye para veren varsa artık ne diyim yani. diyecek laf yok. demekki tüketiciyi kazıklamak gerekiyor.

yiğin yiğin ısssırıklı apple kazığı yiğin, kurtlu elmanın tadına sizlerde
bakın, ne klasiği be kardeşim satılamayan ürünlerini sabunluyor

afiyet olsun

ilk generasyon ipodların ses kalitesi hala en iyidir. incelticez diye sonraki nesillerde amfi katını kulaklikları suremez hale getirdiler. sebep bu

ben iPhone a para verdim ve yenisine de verecem. vermeyen beyinsizlere acirim. teknoloji ozurlu insanlarimiz hep olacaktir.

ben iPhone a para verdim ve yenisine de verecem. vermeyen beyinsizlere acirim. teknoloji ozurlu insanlarimiz hep olacaktir.
---------------------------
yazmayım dedim, duramadım.. senin gibi bencil, densiz insanlarımız da hep olacaktır..

ben iPhone a para verdim ve yenisine de verecem. vermeyen beyinsizlere acirim. teknoloji ozurlu insanlarimiz hep olacaktir.

fakirliğin gözü kör olsun ben hala 3310 kullanırım özürlüyüm evet.

ben iPhone a para verdim ve yenisine de verecem. vermeyen beyinsizlere acirim. teknoloji ozurlu insanlarimiz hep olacaktir.
...................................................................

apple a o kadar parayı veren mi beyinsiz vermeyen mi?

Nokia'nın 5800 XpressMusic,N73 Music Edition gibi muzik için yapılmış telefonları varken Apple'ın ne zaman patlayacağı belli olmayan ürünlerine para vermem.

valla ben hatırlıyorum o zamanlar bu model mi bir başkası mıydı... 1500 lira civarındaydı!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! her ürünün fiyatı düşer... enayi kazığını o kadar bol tutarsan anca 8 yılda buralara gelir...

ne yani şimdi ben x marka kızılay simidi çıkarıp 10bin dolardan satışa sunsam 10 yılsa sonra onu alan enayi de 1000 liraya satmaya kalkar :D marka mı şimdi bu?????

peeeeeehhhhhhhhhhhhhh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ne kadar saçma bir yorum bakarmısınız buna ya (ben iPhone a para verdim ve yenisine de verecem. vermeyen beyinsizlere acirim. teknoloji ozurlu insanlarimiz hep olacaktir.) ama bu yorum'u yazan şahsiyetin tam bir beyinsiz olduğu kesin. işte kendini iphone'ye adamış bir eleman. her insan iphone sevecek diye bir saçmalık oabilir mi allah aşkına ya..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir