Apple, iOS 9.3.2'yi geri çekti!

Apple, bazı kullanıcıların cihazlarını tuğlaya çeviren iOS 9.3.2 güncellemesini geri çekti!

Apple, iOS 9.3.2'yi geri çekti!

Apple'ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı iOS 9.3.2 güncellemesinin, iPad Pro 9.7 kullanıcıları için nasıl bir kabusa dönüştüğünden buradaki haberimizde bahsetmiştik. Ve sonunda, cihazları tuğlaya dönüştüren güncelleme, ani bir kararla, sadece iPad Pro 9.7 için geri çekildi.

Apple, sorunun ortaya çıkmasından sonra yaptığı açıklamada, çok az sayıda iPad Pro 9.7'nin durumdan etkilendiğini söylemiş, konuyla ilgilendiğini belirtmişti. Ancak görünüşe göre sorun Apple'ın sandığından daha zor çözülecek.

Bu olay, Apple'ın bir iOS güncellemesini geri çektiği ilk olay değil. iOS 9.3 yayınlandığında da iPad 2 kullanıcıları aktivasyon problemleri ile karşı karşıya kalmıştı ve Apple, güncellemeyi geri çekmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Apple fanboyları 5 yıl güncelleme var diye övünüyordu apple güncellemeyi bile beceremedi. Birde o kadar para veriyorsun cihazın apple yüzünden brick oluyor. Şuan en uygun Windows lu tabletler ve 2 si 1 arada bilgisayarlar.

Apple iyice çuvallamaya başladı. 10-20 sene içinde tarihe karışacaklar. Nokia gibi yenilikten uzak durma inatlarını devam ettirirlerse.

@21 Mayıs 2016 16:43 Senin atman tutsa bile , 10-20 sene az bir süre değil

ios pişmanlıktır... ona bulaşana dertten başka getirisi olmaz...

apple da kafa çalışmıyor samsung gibi güncelleme yapma olsun bitsin :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir