Apple, iOS ve OS X'i birleştiriyor mu?

Apple, yakın gelecekte iOS ve OS X'i birleştirmeyi düşünüyor olabilir mi? Cevap, haberimizde...

  • Zeynel A. Öztürk
OS X ve iOS'in birleşmesini boşuna beklemeyin!

Apple'ın yakın bir gelecekte OS X ve iOS'u birleştirmeyi düşünmediği, bir kez daha ortaya çıktı.

Apple'ın dünya çapında pazarlama başkan yardımcısı Phil Schiller, Macworld'le yaptığı röportajda böyle bir birleştirmeyi düşünmediklerini şu sözleriyle belli etti: "Düşünerek boşuna zaman harcamayın. Bu işletim sistemlerini nasıl bir araya getireceksiniz? Bu, nasıl da boşa harcanmış bir enerji olurdu." Schiller'ın söylentileri çöpe atan sözlerini Apple'ın yazılım mühendisliği başkan yardımcısı Craig Federighi şöyle devam ettirdi:

"Sebep, ne OS X ve iOS'un farklı bir arayüze sahip olması, ne de birinin eski, diğerinin yeni olması." "Aksine, fare ve klavyeyi kullanmak, ekrana dokunmakla aynı şey değil."

Microsoft, PC ve mobil cihazlara yönelik işletim sistemlerini bir araya getirme yolunu tercih etse de Apple, bunun kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyeceğini düşünmeye devam ediyor. Federighi, kulağa anlamlı gelen sözlerine şöyle devam ediyor:

"Birileri Mac'i iOS'a döndürmeye çalıştı diye onun işlevlerini yitirmesini istemezsiniz. Ayın zamanda iOS ve Mac'in farklı şirketler tarafından geliştirildiğini hissetmek de istemezsiniz."

"Dolayısıyla onları gerektiği yerlerde birbirinin aynısı olarak, başarı için kritik yerlerde ise birbirinden farklı göreceksiniz."

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Iconlar ve arayuz degisseydi iyiydi

birleşirse iyi olur hatta direk osX olsun ios gibi bir saçmalıktan kurtulur apple iphone lar.

işte bu harikulade olur. sabırsızlıkla bekliyoruz....

İçeriği okumadan başlığı görüp yorum atan arkadaşlara selamlar.....

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost