Apple'dan Klavye Aydınlatması İçin "Kumaş" Patenti

Apple, iPad'leri için ürettiği Smart Keyboard klavyesini ışıklandırmak istiyor, ancak bunu oldukça ilginç bir şekilde yapma niyetinde...

  • Ercan Uğurlu
Apple'dan Klavye Aydınlatması İçin İlginç Patent

Apple'ın iPad için hazırladığı bir sonraki Smart Keyboard'u şu ankinden biraz daha özelleştirilmiş şekilde karşımıza çıkabilir. Tabletlerin dizüstü bilgisayar formunda tercih edilmeye başlandığını fark eden Apple, sonraki modelinde klavyesini biraz daha kullanılabilir kılmaya çalışacak gibi görünüyor.

Şirket, Smart Keyboard'u için yeni bir patent dosyası doldurmuş. Bu patent örneğine göre Smart Keyboard'a arka aydınlatma düşüncesinde olan Apple, böylece klavyenin gece de rahat kullanılabilmesini ve bu yeni yapısıyla dizüstü bilgisayar platformuna yakın bir deneyim sunmasını amaçlıyor. Fakat patentte ilginç bir şey var.

Apple, bu ışıklandırmayı bildiğimiz sıradan LED'ler yoluyla yapmayacak. Patentte, "termal olarak baskılı ışık yayan bölgelere sahip kumaş öğeleri" olarak geçen ifade, şirketin ışıklandırma için oldukça farklı bir yol izleyeceğini gösteriyor. Bunun nasıl olacağını şimdiden tahmin etmek ise biraz güç.

Elbette Apple'ın tüm patent haberlerinde olduğu gibi bu örneğe de biraz ılımlı yaklaşmak lazım. Zira bu patentin gerçekleştiğini hiç göremeyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz