Apple ve Google, Kodak için son dönemeçte

Android - iOS savaşı ile birbirine giren Google ve Apple bir araya geldi; büyük bir işe imza attı!

Apple ve Google, Kodak patenti için anlaştı

Patentlerini satarak kendini batmaktan kurtarmaya çalışan Kodak'ın patentleri, Apple, Google ve diğer şirketler tarafından alınabilecek.

İflas hakimi Allen Groppe, şirketlerin bir araya gelerek geçen sene teklif ettiği 527 milyon dolarlık paketi kabul etti. İflas korumasından çıkış yolu arayan Kodak, patentlerinin değerinin 2 milyar doların üzerinde olduğunu iddia ediyordu. Şirket, patent paketinin bağımsız olarak değerlendirilmesi nedeniyle "hayal kırıklığına" uğradığını söylese de hakime göre alabileceği teklifin en iyisini aldı ve bunu kabul etti.

Kodak patentlerine teklif götüren grupların içinde Facebook, Amazon, Microsoft, Samsung ve RIM de var. Google ve Apple başta iki ayrı grup olarak teklif götürseler de, aralarındaki tüm rekabete rağmen daha sonra birleşmeyi tercih ettiler. İki dev arasında bu tür bir anlaşmanın gerçekleşmesi bir süredir bekleniyordu. Anlaşmanın sene içerisindeki patent davalarını azaltması bekleniyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Google bir hiç Apple'In yanında.

hırsız Apple emellerine ulaşmak için saf Google'ı kandırıp her türlü sahtekarlığı yapar...

Android - iOS savaşı diye birşey yok iOS zaten başından beri galipti.

@15 Oca 2013 20:23 aynen nedense widget ekleyemediğim bluetooth ile başka cihaza bağlantı kurdurtmayan sonra rom fln atılmayan illet şey androidi nasıl geçiyor anlamıyorum

Ne ya buradaki apple fag yogunlugu burada. Kafaniz yokmu sizin la elin yarim akilli amerikalisi bile farketti birakiyor iphone u imac i bizim okuzler daha hala androide rakip sayiyorlar. Androide rakip yok piyadasa arkadaslar.

@16 Oca 2013 16:24 o yüzden mi amerikada son bir buçuk yılda Windows laptopların toplamından daha fazla MacBook satıldı.

Apple'cılar ve Android'ciler en büyük Microsoft bunu kabul edin. Hem bilgisayarda hem de telefonda tek lider Microsoft.

Apple'cılar ve Android'ciler en büyük Microsoft bunu kabul edin. Hem bilgisayarda hem de telefonda tek lider Microsoft.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir