Apple Watch, iPhone'a ihtiyaç duymayacak

Apple, yayınladığı notla iPhone'a olan ihtiyacı ortadan kaldıracağının işaretini verdi!

  • Ercan Uğurlu
Apple Watch, iPhone'a ihtiyaç duymayacak

Apple, akıllı saati Watch için ağır ama emin adımlarla ilerliyor. Halihazırda çalışmak için bir iPhone'a ihtiyaç duyan Apple Watch, önümüzdeki dönemde zincirlerini kıracak gibi. En azından Apple'ın geliştiricilere gönderdiği not buna işaret ediyor.

Apple'ın geliştiriciler ile paylaştığı notta, geliştiricilerin App Store'a gönderecekleri yeni uygulamalarının watchOS 2 SDK veya daha sonraki sürümlerle hazırlanması ve "bağımsız" uygulamalar olması gerektiğini belirtiyor. Bu da yeni uygulamaların, Apple Watch'un kendisinde, iPhone'a ihtiyaç duyulmadan çalışmasının mümkün olacağı anlamına geliyor.

Bu yeni açıklamayla beraber, artık Apple'ın haziran ayında düzenleyeceği WWDC (Worldwide Developers Conference) etkinliğinde tanıtılması beklenen Apple Watch 2'ye olan merak artıyor. Zira bu açıklama, saatin halihazırdaki modelden daha geniş bellek ve güç sunacağına işaret ediyor. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Ben en çok dizaynı merak ediyorum nasıl olacak diye.

inanılmaz uyduruk bir tasarım. ve tonlarca para. işe yaramaz arayüz... komple değişmesi gereken bir cihaz. gears2 nin yanına bile yaklaşamaz şuan.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost