Apple Watch'ın gücüyle drone uçurdular!

Apple Watch için geliştirilen özel algoritma, saatin ufak çaplı bir mucizeye imza atmasını sağlıyor!

Oynat Apple Watch'ın gücüyle drone uçurdular! Araştırmacılar, drone'ları kontrol etme işlevini Apple Watch'a getirdi, ortaya bu görüntüler çıktı!
Drone'u Güç ile uçurmak artık mümkün

Drone'ları uçurmak için yakında karmaşık uzaktan kumandalara ihtiyacımız kalmayabilir. Tayvanlı araştırmacılar, bir drone'u Apple Watch ile kontrol etmenizi sağlayacak bir uygulama geliştirdiler.

PVD+ araştırmacılarının uygulaması, uçağınızı Star Wars'u andıran bir şekilde kontrol etmenize olanak tanıyor. 18 aydır araştırmalar ve uygulama üzerinde çalışan takım, artık algoritmayı herhangi bir cihaza yükleyip, ona drone'u kontrol etme kabiliyeti verebildiklerini söylüyor.

Araştırma takımı, el hareketlerinizle odadaki ışığın seviyesini ve rengini değiştirmenizi sağlayan bir uygulama da geliştirdi. Son olarak Star Wars: The Force Awakens'taki yuvarlanan robotu andıran bir top da Apple Watch yoluyla kontrol edilebiliyor.

PVD+ şu sıralar "Dong" adını verdiği yazılımını patentle koruma altına almak için çalışıyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

18 ay buna mı uğraşmışlar. Saatte gyro var. Cok zor değil aslında yaptıkları şey

gear s2 de de olur o zaman

saatin ekstra bir özelliği değil. Bir arkadaş daha söylemiş. gyro denen birşeyvar. Bunu bırak saatle elimizdeki ceptelefonuylada yapabiliriz. birde haberbaşlığına mucize yazılmış..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir