Apple Watch'ın pil ömrü nasıl ölçüldü?

Apple, Watch'un "tam gün pil ömrünü" nasıl ölçtüğünü açıkladı;yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi

  • Zeynel A. Öztürk
Apple Watch'ın pili gerçekte ne kadar dayanıyor?

Apple Watch ilk kez duyurulduğundan bu yana cihazın nasıl bir pil ömrü sunacağı merak ediliyordu. Dünkü etkinlikte Apple, cihazın pilinin "tam gün" dayandığını söyledi. Tanıtımda "tam günün" 18 saat olduğu da belirtildi ancak saatin hangi şartlar altında bu kadar ayakta kalabildiği açıklanmadı.

Şimdi ise Apple, test aşamalarıyla ilgili bazı detayları paylaştı. Apple'ın web sayfasında yer alan bilgilere göre 18 saat içinde 90 kez saate bakma, 90 uyarı, 45 dakika uygulama kullanımı, Bluetooth üzerinden müzik dinlerken 30 dakika egzersizi içeriyor.

Saatten elde edebileceğiniz en uzun kullanım süresi ise 72 saat. Ancak bunun için saatte 4 kez saate bakmaktan fazlasını yapmamanız gerekiyor. Bunun yanında Apple Watch ile durmadan konuşmanız halinde, onu 3 saatte bir şarj etmeniz gerekiyor.

Apple, testleri ön-üretim ürünlerinde gerçekleştirdiğini, Watch'un son sürümünde sonuçların farklılık gösterebileceğini de söylüyor. Ama daha şimdiden, açıklanan "tam gün kıstasları" tartışmaları beraberinde getirmiş durumda. Genel kanı, ölçüm yöntemi belirtilen kullanım şeklinin "komik" olduğu yönünde...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Apple urunlerini sevmem ama bu pil omru bu kullanima gore yeterli degil mi ?

Pil sizin icin onemliyse gidin normal bi saat alin sonucta saat bu illaki bildirim gormek istiyosaniz bi zahmet cebinizden telefonu cikarin

valla ne olursa olsun apple watch satış rekoru kırar çünkü tasarımdan kazanıyo adamlar..özellikle aksesuarlar zibil gibi hertarafta olacak milletin gözü boyanacak apple watch isteği oluşacak milette

1 günse at çöpe..

Türkiyeye 50 bin tlye gelecekmiş en iyi versiyonu

hep gene eskiler salla çalışsın :)

herşey bitti sıra bana göre yaşayacaksınız noktasına geldi iş. adamlara bak yahu bunlara bu hakkı parasıyla,düşüncesiyle,yaptıklarıyla destekleyerek veren herkese yuh olsun, bunların ne kabahati var ki?

gerçek süre 4 saat... gerçekten kullanınca ancak 4 saat pil ömrü var...

arabaların hiç kimsenin ulaşamadığı fabrika verisi tüketim değerleri gibi işte yeni bir şey değil testler uzayda oksijensiz ortamda yapılıyormuşşşş:)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play