Apple Watch'ın sundukları ve çıkış tarihi!

Apple'ın yeni akıllı saati, bugünkü Apple etkinliğinde detaylarıyla ortaya çıktı!

  • Zeynel A. Öztürk
Apple Watch hakkında bilmeniz gerekenler!

Apple'ın bugünkü etkinliğinde tanıtılması beklenen asıl cihaz, Apple Watch'tı ve firma, saatini bir kez daha gösterdi. Bugün Apple'ın üzerine önemli durduğu özellikler ise akıllı saatin pil ömrü ve saati göstermek dışındaki özellikleri oldu.

Apple CEO'su Tim Cook, Apple Watch'un birçok etkinlik dahilinde "tüm gün" pil ömrü sunacağını söyledi. Bu etkinliklerin hangileri olduğu ve pilin kapasitesi şimdilik bilinmiyor, ancak Apple Watch'tan Android Wear'lı saatlerdekine benzer bir pil ömrü bekleyebiliriz.

Etkinlikte saatin daha önceden bildiğimiz birçok özelliğinden de bahsedildi. Bunlar arasında workout egzersiz uygulaması, digital touch, eposta okuma ve akıllı saatlerden bekleyebileceğiniz diğer işlevler var. Apple Watch bunların yanında Siri'yle iletişime geçebiliyor, Apple Pay ile ödeme yapabiliyor ve tabi ki telefonunuzdaki uyarıları gösterebiliyor.

Fitness özellikleri, çıkış tarihi, fiyatlar

Apple Watch üzerine dahil edilen kalp ritmi sensörü, bisiklet binerken, koşarken ve diğer etkinlikleriniz sırasında sizi izliyor. Cihaz, hareketlerinizle ilgili her hafta yeni bir rapor oluşturarak, gelecek hafta için size bir hedef öneriyor.

38mm'lik Apple Watch Sport'un fiyatı 349 dolardan başlarken, 42mm'lik sürümün fiyatı 399 dolar. Çelik sürümün fiyatı 549 dolardan başlıyor ve tercih ettiğiniz kayışa göre 1049 dolara kadar çıkıyor. 42mm'lik sürümlerin çelik sürümlerin fiyatları, yine seçeceğiniz kayışa göre farklılık gösteriyor. Özel bir sürüm olan 18 ayar altın Apple Watch Edition ise kısıtlı sayıda üretilecek ve 10.000 dolar fiyatla satışa sunulacak.

Apple Watch, belirli ülkelerde 24 Nisan'da satışa sunulacak. Apple'ın yeni akıllı saatinin ne zaman Türkiye'ye geleceğiyle ilgili şimdilik bir bilgi verilmedi, ancak bunun bir iki ayı geçmeyeceğini tahmin ediyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Bence altın akıllı saatler biraz saçma. Dışarıda koluna taktığın gibi çalarlar. Türkiye deki fiyatı da kesin 25.000 tl olur. Büyük ihtimalle Türkiye ye getirmezler.

Onbin dolar bir saate veren insanlarla ayni gezegeni paylasmak zorunda kalmaktan daha acı ne olabilir ki, bu dunyada acliktan olmemek icin umutsuz bakan insanlar, çocuklar varken bu kadar acimazsiz insanlarinda var oldugunu bilmek, bunu uretip bu fiyati belirleyen boyle firmalar varken hic kimse insanliktan bahsedemez, bu düzeni savunacak zihinler insafsizliktan ötedir.

18 ayar mı ben arabamı satsam alamam onu :D

Apple yine şeklini ortaya koymuş on numara ama o fiyat ne oyle yahu

bir hafta sonra gelir iphone 6 öyle gelmişti amerikada satışa sunulduktan tam bir hafta sonra satıştaydı ülkemizdede

Muhteşem ötesi olmuş, çıksın biran önce sipariş verelim. 2 adet alacağım

Android yapalı 2 sene oluyor ben ekstra bir şey görmedim? Hele ki o fiyata?

@10 Mar 2015 08:26 sen dandroid takılmaya devam

Bi fark görmediysen bi daha araştır derim

samsung a falan lafım yok fırma savunucusu degılım ama seklını koydu gene ortaya macbook la olsun saatle olsun alamayıp da laf atmanın hıcbır anlamı yok laf atanlara para ver kosa kosa gıder alırlar

Tutmaz, kisa ve net.

Telefonlar yetmiyormuş gibi birde saatimizi hergün şarj etmek zorundamıyız kardeşim şarj olayına çare bulmadıkları müddetçe hepsı fıss.

gerçek kalite asla ucuza alınmaz, bu sadece teknolojik aletler için değil hayatın her alanında geçerlidir...

@10 Mar 2015 13:29 gercek kalite yoksulluk ve hatta aclik ceken milyonlarca insanin bu dunyada yasama savasi verdiginin farkinda olup boyle rezil fiyatlar rezalet firmalari protesto edebilmektir

yahu adamlar 10000 dolara araba imal ediyor arabadan daha fazla parcami koyuyorsun mübarek.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play