Apple Watch'un merak edilen pili ortaya çıktı

iFixit ekibi, hiç vakit kaybetmedi ve Apple Watch'ı da parça parça etti!

Apple Watch'un merak edilen pili ortaya çıktı

Apple'ın akıllı saati Apple Watch nihayet kullanıcılara ulaşmaya başladı ve tabii ki, piyasaya çıkan her popüler cihaz gibi, iFixit ekibinden de kaçamadı.

Apple Watch hakkındaki en büyük endişe, pilin dayanma süresiydi. Gün boyunca şarjın dayanmayacağı ve kullanıcıların gün içinde sık sık şarj kullanmak zorunda kalacağı beklentisi, kullanıcı adaylarını ürkütüyordu.

Saat hakkında en çok merak edilen konu pil kapasitesi olunca, iFixit hiç vakit kaybetmeden saati parçalarına ayırdı ve tabii ki pilini de incelemeye aldı. Sökülen saatlerden çıkan pillerin, Android Watch saatlerde kullanılan pillerin ortalama kapasitesinin yarısı kadar olduğu anlaşıldı.

Sony'nin SmartWatch 3'ünde kullanılan pil 420 mAh, Samsung Gear Live'ın pili 400 mAh. Ancak Apple Watch'un pil kapasitesi sadece 205 mAh.

Yüksek fiyatına rağmen cihazda son derece düşük kapasiteli pil kullanması herkesi şaşırtırken, Apple pil ömrü konusunda sık sık açıklama yapmaktan geri kalmıyor. Ancak tüm bu açıklamalara rağmen, Apple Watch kullanıcılarının pil ömründen fazla bir şey beklememelerinde yarar var...

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Onca para al yarı pil koy buna yuh derim :) hala elma alın siz ,böyle kazıklıyor adamı işte :)

Ayiptir ya 200 mah nedir

@24 Nisan 2015 18:00 En az 5000mah olmalıydı dimi? Cahhillik kötü şey :D

Düşük donanım kazık fiyat :D

1995 model 2,5 v6 arabanın motoru kaç beygir? atıyorum 200 beygir. şimdi 1,6 turbo arabanın motoru kaç beygir? aynı. android 400 mah batarya koymuş olabilir, ama yazılım ve optimizasyon faktörü önemli kağıt üzerindeki değerler değil.

bunu kazıklamak olarak görenler kusura bakmayın da bi pili 200 mah daha yüksek kapasitelisini koymanın maliyeti nedir... o kadar çok sensör var ki yer bulamamışlar koyacak o kadarı sığmış şuanki teknolojilerle bu mümkün geleceğe alalım sizi isterseniz..

Aklıma Nokia geldi nedense özellikle 2010'dan sonra çıkan Symbian'lı Nokia'lar.

kalem pil taksaydanız bari bitince atıp yenisini takardık ayıp yahuu ayıpppppppp

Ben halen tam anlayamadım insanların neden dut kadar ekrana basmaya çalışacaklarını, o basmaya çalıştıkları ekranı gece kollarından çıkarıp şarja takacaklarını. Neresinden baksan ilginç saçma geliyor. (Fitness olayı ayrı onun bileklikleri zaten yılardır var.)

applenin bir iphonesi alınır başka bişeyi alınmaz elinizde kalabilir:)

bu ucubeyi saat diye alanın aklından zoru olmalı. bugun en değerli/prestijli saatleri 200 yıl öncenin köstekli saatleridir. dikkat ederseniz tüm popüler saatler klasik tasarımlı mekanik aksamlı saatlerdir. teknoloji ne olursa olsun saat tasarımı değişmez.

bu çöpe bi ton para ver 205mAh pille anca 3~4 saat kullanabil... Apple gerçek anlamda dolandırıcı olmuş...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost