Apple, yeni Watch SE'de kimsenin beklemediğini yapabilir

Apple'ın akıllı saatlerinin yeni versiyonu Apple Watch Series 10'da daha büyük ekranlar bekleniyor. Ama asıl şaşırtıcı olan, tamamen plastik bir modelin de karşımıza çıkma ihtimali...

Apple, yeni Watch SE'de kimsenin beklemediğini yapabilir

Apple'ın akıllı saatleri yeni versiyonla beraber daha büyük ekranlara kavuşabilir. Apple'dan sızan bilgilere göre Series 10 modellerinin normal Apple Watch'un geçmiş versiyonlarında gördüğümüzden daha büyük ekranlara sahip olması bekleniyor.

Modellerden birinin ise muhtemelen Apple Watch Ultra'ya yakın boyutta üretileceği düşünülüyor. Ayrıca, Apple Watch Series 10'un öncüllerine göre daha ince olması da bekleniyor.

Apple ayrıca akıllı saatleri için daha gelişmiş sağlık özellikleri üzerinde çalışıyor, ancak bunlardan bazıları zamanında hazır olmayabilir. Bu özellikler arasında yüksek tansiyonu ölçen ve uyku apnesini tespit eden araçlar da bulunuyor.

Plastik kasalı bir Apple Watch mu geliyor?

Ancak, Apple bu özellikleri geliştirirken bazı ciddi engellerle karşılaşmış olabilir, örneğin uyku apnesi takibi, Apple'ın bir patent anlaşmazlığı nedeniyle şu anda ürünlerine ekleyemediği kan oksijen doygunluğu ölçümlerine dayanıyor.

Bir diğer gelişme ise, bu yıl Apple Watch SE'nin alüminyum yerine plastik kasalı yeni bir versiyonunu da görebilme ihtimalimiz. Bu da başlangıç fiyatının biraz düşmesine neden olabilir.

Ayrıca, hem Apple Watch Series 10 modelleri hem de yeni nesil Apple Watch Ultra, performansının artması için yeni işlemcilerle beraber gelecek.