Apple'dan Windows kullanıcılarına çağrı var!

Biraz eski bir Windows PC'ye sahipseniz, Apple'ın size ilginç bir tavsiyesi var!

  • Zeynel A. Öztürk
Apple'dan Windows kullanıcılarına çağrı var!

Apple, 9,7 inç'lik yeni iPad, iPhone SE gibi yeni cihazlarını tanıtmakla meşgul olsa da Windows kullanıcılarına taş atmadan duramadı.

Firmanın pazarlama bölümünün kıdemli başkan yardımcısı Phil Schiller, iPad Pro'nun PC'nin yerine geçecek nihai cihaz olduğunu söyledi ve bu sırada sözlerinin özellikle 5 yıldan eski Windows cihazı kullanan 600 milyon kullanıcı için geçerli olduğunu vurguladı. Başka bir deyişle milyonlarca Windows kullanıcısını, iPad Pro satın almaya davet etti...

İşin ilginç yanı, Schiller'ın şaşırtıcı derecede isabetli bir tespit yapmış olması. Yakın zamanda Techradar'ın kendi okurları arasında yaptığı bir araştırma, beş kullanıcıdan birinin Windows  10 için yeni bir bilgisayara geçmek istemediğini ortaya çıkarmıştı. Bugün Windows 10 kullananların önemli bir kısmı ise eski cihazlara sahipler. Bunun nedeni, yeni işletim sisteminin düşük sistem gereksinimleri.

Schiller'ın iPad'in PC'nin yerine geçecek bir cihaz olduğunu söylemesi, Microsoft'tan Panos Panay'ın Surface Pro'yu tarif ederken söylediklerini de hatırlatıyor. Yine de iOS'un verimliliğe yönelik bir işletim sistemi olarak ne kadar yeterli olduğu, tartışmalı bir konu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Bilgisayarlardan anlamayanlar alsin, biz eski makinalarimizla mutluyuz.

@23 Mart 2016 10:45 Fakirlik kokuyor.

@23 Mart 2016 15:26 Hemde buram buram kokuyor :)

Ios hicbir zaman bir pcnin yerini tutanaz yazilimsal olarak kapali kutu olan ios acik kaynakli windowsla asla yarisamaz.

@23 Mart 2016 11:15 Windows açık kaynaklı değil.

@23 Mart 2016 11:15 Açık kaynak değil, ama yerleşmiş alışkanlık ve geniş bir ekosistem

@23 Mart 2016 11:15 !!?? açık kaynak Windows mu!!?? bir diğeride Windows candır demiş, hep öyle oldu nedense diye de eklemiş! :s bu kafaya ulaşmak için ne kullanıyorsunuz?

@23 Mart 2016 11:15 Açık kaynak işletim sistemi değil Açık işletim sistemi demek istemiş arkadaş.

@23 Mart 2016 14:02 osx sanki açık kaynakta... ios açık kaynak mı sanki...

dandiPad pro pc'nin yerini tutar diye iddia eden bi halttan çakmıyordur...

windows candır gerisi heyecandır hep öyle oldu nedense

@23 Mart 2016 12:13 mobilde Apple-android neyse masaüstünde de Windows o bu kadar basit

Diyor ki 5 yil onceki PC'lerin teknolojisine ancak ulastik. Dogru anladim herhalde.

Apple = Usb bellek takamazsın , Microsd takamazsın, Direk mp3 atamazsın , İşletim sistemini özelleştiremezsin (Modifiye vb.) uzadıkça gider liste.

bi anket yapsanız diyorum, ziyaretçilerinizin kaçı ios kaçı windows kullanıyor acaba...!?

Hiç güleceğim yoktu.profesyonel olan windows kullanır.ios verimli bir sistem değil iş iiçin.ki artık pcler iş dünyasına kaldı.ev kullanıcısı için ipad pro desem anlarım.iş konusunda boş konuşuyor apple.

Windows rahatlığı Ios'da yok. Ios'da tam anlamıyla dosya yöneticisi bile yok. Daha önce bilgisayardan senkronize ettiğiniz fotoğrafı silemiyorsunuz ve ya klasörleme yapamıyorsunuz. Senkronizasyon işi işkence gibi. Senkronizasyon için gene bilgisayara ihtiyacınız olabiliyor. 5 sene ve öncesi aktif çalışan bilgisayar sayısını vermişler. Tüketicileri her sene yeni ürün alan i-koyun zannettiler herhalde. Ayrıca eski bilgisayara SSD gibi takviye ile güncelleyebiliyorsunuz. Ipad 1'i olan ne yapsın?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost