Arçelik, Japon devi Toshiba'nın peşinde!

Türkiye'nin teknoloji devlerinden Arçelik, bu büyük Japon devini satın almak için kolları sıvadı!

Arçelik, Japon devi Toshiba'nın peşinde!

Japon haber ajansları tarafından da doğrulan bilgilere göre Arçelik, Toshiba'nın ev eşyaları birimini satın almak için Japon devi ile görüşmelere başladı. Koç Grubu'na bağlı olan Arçelik, eğer bu satın alımı gerçekleştirebilirse, hedeflediği büyüme için önemli bir adım atmış olacak.

Görüşmelerin başladığı haberinin ardından, Arçelik hisselerinde yüzde 5 - 6 oranında bir yükseliş yaşanması da dikkat çeken bir detay. Türk ve Japon devleri arasındaki görüşmenin kimler tarafından yürütüldüğü konusunda henüz net bir bilgi yok. Ancak tahminler, satın almanın kısa süre içerisinde tamamlanacağı yönünde yoğunlaşıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

tamam belki toshibanın ev eşyaları birimi elektronik kısmı yanında devede kulak, ama markaya sahip olmak önemli bir değer hayırlı olur umarım.

helal olsun be. asın bayrakları.

İste budur. Çok doğru bir hamle. Dünya ekonomisinde söz sahibi olmak istiyorsak bunun gibi girişimlere ihtiyacımız var. Tebrikler Arçelik.

Makus milletler seviyesine ulaşmak için ekonomi ve teknlojide ilerlemeliyiz.Çok doğru bir adım tebrikler Arçelik.

alacakları patent ve benzeri yeni teknolojiler olacaksa iyi bir hamle olacaktır. lakin beko ve arçelik zaten dünya piyasasında bilinen markalar, umarım daha fazla getirisi olur.

Laptoplara el atmadığınız sürece sorun yok :)

ben pazar stratejisi olarak değerlendiriyorum böylece arçelik ürünleri japonyada da satılır olacak

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play