Archer C8: AC destekli, çift bantlı router

Archer C8, kablosuz bağlantı hızını üç kat artıran 802.11ac destekli yeni yönlendirici piyasada.

Archer C8: AC destekli, çift bantlı router

TP-LINK, yeni kablosuz ağ standardı olan 802.11ac destekli ürün çeşidini sürekli artırıyor. TP-LINK Archer C8 model yönlendirici, çift kanallı, AC destekli ve toplamda 1.75Gbps gibi çok yüksek kablosuz bağlantı hızına ulaşabilen bir ürün. Ev ya da ofisteki birçok cihazın kablosuz ağa bağlanmasını sağlayan ve yüksek hız sunan Archer C8, farklı, modern ve şık tasarımı ile de dikkat çekiyor. Modern evlerin salonlarında adeta bir aksesuar olarak yer bulabilecek olan Archer C8, beyaz kasası ile her renk ortama uyum sağlayabiliyor.

Çift kanal desteği sunan ürün 5GHz kanalında 1.3Gbps, 2.4GHz kanalında ise 450Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor. Yüksek hız gerektiren uygulamalar 5GHz kanalında rahat ve hızlı bir şekilde yapılabiliyor; e-posta, internette sörf gibi uygulamalar için ise 2.4GHz kanalı kullanılıyor.

Hedef odaklı WiFi teknolojisi

TP-LINK Archer C8, güçlü teknik özelliklere sahip. Çift çekirdekli 800MHz hızında bir işlemci, yönlendiricinin 'can damarı'nı oluşturuyor. Hem WiFi, hem Ethernet, hem de USB bağlantı desteği sunan cihaz, ev ya da ofisteki tüm donanımları yüksek hızlarla kablosuz ağa dahil edebiliyor.

Yüksek sinyal gücüne sahip üç adet anteni ile WiFi kapsama alanını genişleten Archer C8, kesintisiz ve güvenli bir kablosuz ağ bağlantısı sağlıyor. Etkin Beamforming (hüzmeleme) teknolojisi sayesinde ağa bağlı cihazların yerini saptayarak kablosuz sinyal gücünü o yönlere doğru yükseltebilen ürün, böylece hedefe yönelik ve yüksek performanslı bir kablosuz bağlantı oluşturuyor.                                     

TP-LINK Archer C8 Türkiye'de 258 USD+KDV fiyatla satışa sunuluyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir