Archer serisi genişliyor

TP-LINK, 802.11ac'yi destekleyen Archer serisini genişletiyor

Archer serisi genişliyor

TP-LINK, yeni nesil kablosuz ağ standardı 802.11ac'yi destekleyen ürün ailesine bir yenisini daha kattı.  Şirket, kablosuz bağlantıda ultra hızlara ulaşan yeni yönlendirici (router) modeli Archer C2'yi duyurdu.

TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, TP-LINK'in kablosuz ağ pazarında açık ara dünya lideri olmasının önemli nedenlerinden birinin zengin ürün gamı olduğunu belirterek, "Yeni teknolojilerde de tüketicilere seçenek oluşturacak nitelikte farklı modelleri satışa sunuyoruz. Yeni nesil Wi-Fi standardı olan 802.11ac destekli model sayımızı da sürekli artırıyoruz" diyor.

TP-LINK Archer C2 yönlendirici, kablosuz ağda yüksek hız beklentisinde olan kullanıcılara yönelik, çift kanal (dual-band) desteği olan bir ürün. Toplamda 733Mbps kablosuz hıza erişebilen cihaz ile HD film izlemek, on-line oyun oynamak çok daha rahat ve keyifli oluyor. 5GHz bandına 433Mbps, 2.4GHz bandında ise 300Mbps hızlara ulaşan ürün, çok sayıda cihazın bağlı olduğu ev ya da ofis ağlarında yoğunluktan kaynaklanan yavaşlamayı ortadan kaldırıyor.

Bir önceki kablosuz ağ standardı olan N bağlantı hızını üç kat artıran 802.11ac destekli Archer C2, sökülebilir iki anteni sayesinde kablosuz ağın kapsama alanını da genişletiyor. Üründeki antenler her yöne kararlı sinyal dağıtımı yapabiliyor. Böylece geniş ev ya da ofislerde daha yaygın ve güvenli bir ağ oluşturuluyor.

Güçlü ve son derce hızlı bir yönlendirici olan Archer C2, kablolu bağlantı desteği ile de dikkat çekiyor. Bir adet gigabit WAN, dört adet gigabit LAN bağlantı noktası olan ürün, geleneksel ürünlerden 10 kat daha hızlı kablolu bağlantı sunuyor. 

Kurulumu da çok kolay olan Archer C2, yeni nesil iletişim teknolojisi IPv6 desteği de sunuyor. Archer C2'nin tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı ise 100 USD + KDV.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

TPLINK altindan router yapsa alinmaz icine koydugu rezil chipsetler oldugu surece bes para etmez. Tabi bizim yerli sitelerdeki inanilmaz kalite kokan incelemeler tamamen duygusal, gercek hayat performansindaki rezaleti onemsemezler ve soylemezler.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir