Artık Microsoft'un da kendi "Twitch"i var!

Microsoft, satın aldığı yeni şirketle birlikte, oyun dünyasında taşları yerinden oynatmaya hazırlanıyor!

  • Ercan Uğurlu
Artık Microsoft'un da kendi "Twitch"i var!

Son dönemde oyun yayıncılığı ve Youtuber'lık moda. Eğer halen bu kervana katılmadıysanız acele etmenizde fayda var, zira bu alanda da taşlar yavaş yavaş yerine oturuyor. Microsoft da sanıyoruz bu düşünceyle yola çıktı ve Beam adında oyun akış servisini satın aldı. Evet, bu demek oluyor ki Microsoft da artık kendi "Twitch servisine" sahip.

Beam'in diğer oyun servislerinden önemli bir farkı bulunuyor. Bu da oyunu takip eden izleyicilerin, yayıncının oynadığı oyuna müdahale edebilmelerini sağlamak. Böylece izleyicilerin yalnızca izleyici olmalarını engelleyen sistem, artık onları da oyunun içine dahil ediyor.

Microsoft'un bu hamlesi kuşkusuz Xbox platformu için önemli. Bu sayede konsol sahiplerini farklı hesaplar üzerinde yayın yapmak yerine, kendi servisine çekme planları bulunan Microsoft'un bu konuda ne kadar başarılı olacağını ise elbette önümüzdeki dönemde göreceğiz. Fakat halihazırda Twitch'te iyi bir kitle edinmiş kullanıcıların, platform değiştirmeleri biraz zor görünüyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Nokia ya yaptığını yapmasında...

microsoft her zamanki gibi buradaki olayı da anlayamamış. yayıncının oyununa karışacaksanız niye izliyorsunuz gidin kendiniz oynayın. burada olay başkasının düşüncelerini ve oynayış tarzını görmek vs. kendiniz yönetmek değil. twitch yanında 1 yıl sonra kapatır microfos.

Lumia'yla gerçekten bir patlama yapan Nokia'yı satın alıp ortadan yok etmişti... Bakalım Beam'in ömrü ne kadar sürecek?

Sen de yorum yaz