Asus, CES 2019'da Önemli Duyurularda Bulundu

Asus, CES 2019'da birbirinden dikkat çekici bilgisayarlarını duyurdu. İşte oyuncuları cezbedecek o modeller...

Asus, CES 2019'da önemli duyurularda bulundu

ASUS, Republic Of Gamers (ROG) serisinin yeni dizüstü modellerini Las Vegas'da düzenlenen CES 2019 teknoloji fuarında tanıttı. Tanıtılan ince çerçeveli ekranları ve kompakt tasarımlarıyla ultra taşınabilirliğe sahip olan oyun canavarları, oyunculara masaüstü bilgisayar performansını yanlarında taşıma imkanı sunarken, aynı zamanda Asus, yeni ZenBook 14 modelini de tanıtımda gözler önüne serdi. Şimdi Asus'un tanıttığı yeni modellere yakından bakalım.

Oynat İşte Asus'un CES 2019 bombaları! Asus, CES 2019'da birbirinden dikkat çekici bilgisayarlarını duyurdu. İşte oyuncuları cezbedecek o modeller...

ASUS, Republic of Gamers (ROG) serisine ait 5 yeni dizüstü bilgisayar modelini Las Vegas'ta düzenlenen CES Fuarı'nda oyuncuların beğenisine sundu. Son teknoloji donanım ve ince tasarımlarıyla dikkat çeken yeni oyun canavarları, ROG G703, ROG Zypherus S GX531, ROG Zypherus S GX701, ROG Strix SCAR II ve ROG Strix Hero II olarak sıralanıyor. Masaüstü bilgisayarlarda büyük başarı elde eden GeForce RTX ekran kartının gücünü dizüstü bilgisayarlara sığdıran ASUS, yenilikçi teknoloji ve soğutma çözümleri kullanarak, oyunculara yüksek performanslı, ultra taşınabilir dizüstü bilgisayarlar sunuyor. Oyuncular yeni modellerde fanları dilediğince kontrol ederken, yüksek görüntü kalitesine sahip ince çerçeveli ekranlar sayesinde sadece oyuna konsantre oluyor.

Masaüstü performansı hep yanında: ROG G703

Gücünü GeForce RTX ekran kartı ve çok çekirdekli son teknoloji Intel işlemcilerden alan ROG G703, 17 inçlik büyük ekranı ve göz alıcı yenilikçi tasarımıyla dikkat çekiyor. Ekran çerçevelerinde soğutma performansından ödün vermemek adına inceltme yapılmayan model, oyunculara yüksek kalitede görüntüler sunuyor. Oyuncular, IPS panele sahip ekran ile oyunları 144 Hz yenileme hızı ve 3ms tepkime süresiyle oynarken, kullanılan G-SYNC teknolojisi sayesinde oyunlar yüksek görüntü kalitesinde oynanıyor. Kullandığı HyperDriver teknolojisiyle dosya okuma işlemlerinde sınıfının en hızlısı olan bilgisayar, devasa dosyaları saniyeler içinde okuyabiliyor. İkonik tasarım hatları, en yeni teknoloji ve donanım ile birleşerek G703'te bir araya geliyor.

Yüksek performansa ince ayar: ROG Zephyrus S GX531 ve GX701

ASUS, Zephyrus S GX531 modeliyle oyunculara her yere kolayca taşıyabilecekleri bir oyun bilgisayarı sunuyor. Ultra ince ekran çerçevelerine sahip 15 inçlik dizüstü, kompakt tasarımı sayesinde çantada kolaylıkla taşınabiliyor. Son teknoloji Intel işlemcisiyle yüksek performans sağlıyor, oyunları 144 Hz yenileme hızı ve 3ms tepkime süresiyle oynatıyor. Oyuncuların sevdiği ROG özelliklerini bünyesinde toplayan bilgisayar, oyuncular için özel olarak tasarlandı.

Go Big. Stay Slim.  ROG Zephyrus S (GX701) | ROGGo Big. Stay Slim. ROG Zephyrus S (GX701) | ROG
ROG Zephyrus S (GX701) again set the standard for ultra-slim gaming laptops World’s slimmest laptop with a large 17-inch display, six-core Intel® Core™ i7 CPU, and the latest NVIDIA GeForce RTX 2080 with Max-Q design Learn more about ROG Zephyrus S (GX701): Follow us: ROG Website: Facebook: Twitter: ROG Instagram:

Önceliği yüksek performans ile daha geniş ekran olan oyuncuların ihtiyaçları ise, maksimum performansın minimum incelikte toplandığı Zephyrus S GX701 modeliyle karşılanıyor. En ince 17 inçlik bilgisayar unvanına da sahip olan yeni model, içindeki GeForce RTX 2080 ekran kartı sayesinde oyunları ultra yüksek ayarlarda oynatıyor, zorlu görevleri başarıyla tamamlıyor.

FPS tutkunları için: ROG Strix SCAR II

FPS (First Person Shooter) türü tutkunları için özel olarak tasarlanan ve agresif hatlarıyla dikkat çeken Strix Scar II, oyunculara 15 ve 17 inçlik iki ekran seçeneği sunuyor. Oyunlar, her iki ekranda da 144 Hz yenileme hızı ve 3ms tepkime süresiyle oynanıyor. Özel kamuflaj desenli gövde tasarımları ve FPS türüne uygun olarak aydınlatılmış klavyeleri ile bilgisayarlar, FPS oyuncularına ayrıcalıklı bir oyun deneyimi sunuyor. Maksimum oyun performansı için 15 inçlik GL504 ve 17 inçlik GL704, oyunculara oyunları yüksek ayarlarda, donmadan oynama imkanı sunuyor. Ultra yüksek grafik gücü isteyen oyuncular için isteğe bağlı GeForce RTX 2070 ve RTX 2060 ekran kartı seçeneğiyle sunulan bilgisayarlar, sahip oldukları özelliklerle profesyonel oyunculara kusursuz bir oyun deneyimi yaşatmayı amaçlıyor.

MOBA sevdalılarına özel: ROG Strix Hero II

Agresif SCAR II'nin aksine daha zarif hatlara sahip olan Strix Hero II, sahip olduğu özel dokusu ve MOBA türünde sık kullanılan tuşların öne çıkarıldığı RGB aydınlatmalı rengarenk klavyesiyle daha geniş bir kitleye hitap ediyor. Bilgisayar, GeForce RTX 2060 ve RTX 2070 ekran kartı seçenekleriyle birlikte birlikte geliyor, böylece MOBA ve diğer türlerden oyunlar yüksek ayarlarda oynanıyor. ROG Strix SCAR II ve ROG Strix Hero II ile dahili olarak gelen Optimus teknolojisi, bilgisayarların sadece gerektiğinde tam güçte çalışmasını sağlayarak güç tüketimini dengeliyor. Bu sayede oyun deneyimi çok daha uzun soluklu hale geliyor.

ASUS'un yeni amiral gemisi

CES 2019'un en büyük sürprizlerinden biri de ASUS'un yeni "amiral gemisi" oyun bilgisayarı Republic of Gamers (ROG) GZ700 oldu. Standart masaüstü bilgisayarların yerini alan ROG GZ700, çarpıcı tasarımıyla dizüstü oyun bilgisayarlarının formunu yeniden tanımlıyor. Klavyesi sökülerek farklı kullanım senaryolarına imkan tanıyan dizüstü oyun bilgisayarı, laptop formunda kullanılırken de yüzeye çapraz yerleşerek hem gelişmiş soğutma sağlıyor hem de çok daha zengin bir ses deneyimi yaşatıyor.

Redefine how you play - ROG Mothership | ROGRedefine how you play - ROG Mothership | ROG
ROG Mothership is a portable powerhouse with an innovative standing design that enhances cooling for its factory overclocked GeForce RTX™ 2080 GPU and 8th Gen Intel® Core™ i9 CPU. Take full control with its detachable keyboard and experience smooth visuals without blurring or tearing on its NVIDIA G-SYNC™ display with a 144Hz refresh rate and 3ms response time. Learn more about ROG Mothership: Follow us: ROG Website: Facebook: Twitter: ROG Instagram:

Özel tasarım alüminyum gövdeye sahip ROG GZ700'ün 17,3 inçlik Full HD ekranı ultra akıcı 144 Hz yenileme hızı ve G-SYNC teknolojisiyle görsel şölen sunarken, 3 ms tepki süresi de rekabetin yoğun olduğu oyunlarda avantaj sağlıyor. Intel'in üst düzey Core i9 işlemcisi ve GeForce RTX 2080 harici ekran kartıyla çalışan ASUS ROG GZ700, gelişmiş soğutma sistemi sayesinde hem işlemciyi hem de ekran kartını standart hızların çok üstüne aşırtarak rakipsiz performans sağlıyor.

Dizüstü bilgisayar algısını tümüyle değiştiren çarpıcı tasarımı en güçlü PC donanımıyla birleştiren oyun bilgisayarı ASUS ROG GZ700, taşınabilir oyun bilgisayarlarını  yeniden tanımlıyor.

ASUS'un yeni amiral gemisi ROG GZ700'ün, yılın ikinci çeyreğinde oyun tutkunlarıyla buluşması bekleniyor.

ASUS ZenBook 14, CES 2019'da görücüye çıktı

ASUS'un yeni fiyat / performans canavarı ZenBook 14, Las Vegas'ta düzenlenen CES 2019'da teknoloji tutkunlarıyla buluştu. ZenBook 14, sahip olduğu NanoEdge ve NumberPad teknolojileriyle kullanıcılarına sıra dışı özellikler sunuyor. Ultra ince çerçeveleriyle NanoEdge ekran, kusursuz renk yönetimi ve Full HD çözünürlükle göz alıcı görseller üretiyor. NumberPad teknolojisi ise bilgisayarın dokunmatik yüzeyine yepyeni özellikler kazandırıyor. 1,45 kg'ın altındaki ağırlığı sayesinde kolayca taşınabilen bilgisayar, sahip olduğu zengin bağlantı seçenekleriyle de kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

ZenBook 14, özel Ütopya Mavisi rengi ve zarif hatlarıyla Zen çizgisini koruyor. 14 inç Full HD IPS NanoEdge ekran, kullanıcılara her açıdan kusursuz renk ve canlılıkta görüntüler sunuyor. 6,5 mm ultra ince çerçeveleri sayesinde 14 inçlik ekran, standart 13 inçlik ekran (13 inçlik alana sığdırılmış) kadar yer kaplıyor. Bu sayede ağırlığı da azalan ve çok daha kompakt hale gelen bilgisayar, çantada ya da elde kolayca her yere taşınabiliyor.

ErgoLift ve NumberPad ile yeni bir devir başlıyor

ASUS ZenBook 14, dizüstü bilgisayarların soğutma teknolojilerini ErgoLift menteşe sistemiyle geliştiriyor. Sistem, bilgisayar açılınca devreye girerek klavyeyi hafifçe yukarı doğru kaldırıyor. Bilgisayarın altında ekstra bir hava boşluğu yaratan bu hareket hava sirkülasyonunu artırıyor, böylece maksimum soğutma performansı elde ediliyor. Yukarı kalkan klavye, aynı zamanda kullanıcıların klavye konforunu da artırıyor.

ZenBook Serisine özel olarak geliştirilen NumberPad teknolojisi, dizüstü bilgisayarlardaki nümerik klavye eksikliğini gidermeyi amaçlıyor. Sistem sayesinde bilgisayarın dokunmatik yüzeyi tek bir dokunuşla LED aydınlatmalı bir nümerik klavyeye dönüşüyor. Kullanıcılar bu sanal klavyeyi kullanarak hesaplama ve veri girişi gibi işleri çok daha hızlı şekilde yapabiliyor. Kolayca açılıp kapanabilen sistem, çalışırken dikkat dağıtmıyor.

Yüksek performans, geniş depolama alanı

Gücünü dört çekirdekli yeni nesil Intel işlemcilerden alan ZenBook 14, aynı anda çok sayıda işi rahatlıkla yapabiliyor, kullanıcılarına ekran geçişlerinde problem yaşatmıyor. Yüksek güç gerektiren işlemlerde harici GeForce ekran kartı ve Turbo Boost teknolojisi devreye giriyor. Böylece video ya da fotoğraflar ile çalışan profesyoneller hem işlerini rahatça yapabiliyor hem de canları istediğinde oyun oynayabiliyor. ZenBook 14, 16 GB sistem belleği ve 1 TB genişliğindeki SSD depolama alanı gibi opsiyonları sayesinde dosya okuma ve yazma işlemlerinde de kullanıcılarına yüksek performans sunuyor.

Harman Kardon kalitesinde daha net baslar

ZenBook 14 sahip olduğu Harman Kardon sertifikalı dört hoparlörü ile kullanıcılarına yüksek ses kalitesi sunuyor. Orta ve tiz frekanslarda ses veren hoparlörler klavyenin çevresinde, bas hoparlörler ise klavyenin altında konumlanıyor. Klavyeyi yukarı kaldırarak bilgisayarın altında ekstra alan yaratan ErgoLift teknolojisi sayesinde, bas sesler daha temiz duyuluyor.

Ekstra adaptör derdine son

Çok sayıda bağlantı noktasına sahip olan ZenBook 14 ile kullanıcılar ek adaptörlere ihtiyaç duymuyor. Farklı USB girişi seçenekleriyle fare ve harici disklerini bilgisayara kolayca bağlayabiliyor, HDMI girişi ile ekranlarını paylaşabiliyor, SD kart girişi sayesinde ek adaptörlere ihtiyaç duymadan fotoğraflarına erişebiliyor. Bilgisayarda ayrıca kulaklıklar için 1.8 mm jak girişi ve özel yapılandırılmış bir Wi-Fi konfigürasyonu bulunuyor. Özel Wi-Fi konfigürasyonu, bilgisayarın modemden aldığı sinyalin gücünü artırarak, büyük dosyaların çok daha hızlı indirilmesine ve videoların kesintisiz bir şekilde izlenmesine olanak sağlıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz