Asus'un çift grafik işlemcili kartı geliyor!

Asus, çift grafik işlemciye sahip ekran kartını tanıttı. İşte kartın göze çarpan özellikleri.

Asus'un çift grafik işlemcili kartı geliyor!
ASUS GTX 590

ASUS, dual NVIDIA GF110 çekirdek kullanan ve yüksek grafik işlem çıkışı sunan ASUS GTX 590'ı sunuyor. Referans tasarımda yer almayan ASUS'a özel Voltage Tweak teknolojisi ile 918 MHz hızda çalıştırılabilen kart, DirectX 11 ile mümkün olan en yüksek çözünürlükte tüm detayların yüksek kalitede izlenmesine olanak tanıyor. Ayrıca üç ekran görüntülü NVIDIA 3D Vision Surround teknolojisi ile 3D oyunların ve filmlerin maksimum kalitede ve gerçekçi olmasını sağlıyor.

Ürün özellikleri

- Dual GF110 GPU'lar önceki GTX 580 referans tasarım ile tek devreli bilgisayarlara yenilik getiren en güçlü NVIDIA Fermi-tabanlı ürün için grafik işlemci olanaklarını sağlayarak performansı artırıyor. Geniş 3GB video hafıza bölümü hızlı GDDR5 teknolojisini ve diğer sistem bileşenleriyle gelişmiş bant genişliği ve ara bağlantısallık için bir dual 384-bit hafıza arayüzü kullanıyor.
- ASUS GTX 590 şimdiye kadar piyasaya sürülen en hızlı NVIDIA dual-core grafik kartı ve 612 MHz'de çalışan bir çekirdek kullanıyor. ASUS'un ayrıcalıklı voltaj aşımı ürünü Voltage Tweak 918 MHz'de %50'ye kadar daha yüksek saat hızı için kullanıcılara agresif soğutma sağlayarak yeni bir güç sunuyor.
- Çift grafik işlemcili kart kabiliyetlerince çalıştırılan NVIDIA 3D Vision Surround için tam destek ve üç ekranda tam HD 3D çıkışı eş zamanlı olarak sunuyor.
- Tek kart üzerinde dengelenmiş ve optimize edilmiş iki grafik işlemci ünitesi, GTX 590 hükmen her zaman açık 2 yollu SLI çalışarak GTX 580'in ortalama gücünün iki katından daha fazlasını sağlıyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

amd 6990mı? nvidia gtx590 mı?

5 farklı sitenin yaptığı testlerde kart oc yaparken yandı
%50 oc potansiyeli bakınca inanılmaz gözükür tabi işin aslı buysa
muhtemelen fabrika çıkışı saat hızlarını düşürüyorlar(downclock) sonrada sırf göz boyamak için bakın çok büyük overclock potansiyelimiz var diyolar
nvidia bunu hep yapıyor
yanan kartlar neticesinde gf100 adlı çekirdekti gf nin anlamınıda öğrenmiş olduk
GrillForce

KENAN_35 yazmış:
amd 6990mı? nvidia gtx590 mı?(Alıntı)
Cevap burda:
http://www.chip.com.tr/forum/birisi-6990-mi-dedi_t200413.html

Tasarım referans tasarım. Amd ile çift çekirdekli ekran kartında yarışmasın nvidia. tek kartta canına okuyor da çift gpu luda işi batırıyor be. Kart yandı durdu testlerde nette makalelerde var. alacaksın bi oc çekicen kart elinde kalacak.

Gelsin bakalım.

Bunu satın alacağıma 570 sli yaparım herhalde %40 daha fazla performans alırım!

Asus HD 6990 da çıktı hatta incelemesini de yaptılar, techpowerup iyi incelemiş her zamanki gibi...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play