Asus'tan dev gibi bir monitör

Asus, IFA 2015'de dev boyutlu, etkileyici özellikler sunan kavisli monitörünü sahneye çıkarttı!

Asus'tan dev gibi bir monitör

Asus, IFA 2015'de devasa bir monitör tanıttı. 34 inç'lik kavisli ultra-wide 21:9 ekranı ile PG348Q, özellikle oyuncuların ve grafik tasarımcıların ilgisini çekecek gibi görünüyor. Ultra-wide monitörler, oyuncular arasında giderek daha çok kullanılır oluyorlar ve LG, Acer ve Asus gibi firmalar, bu akımı takip ediyor.

Asus'un ROG serisinin tanıdık gri ve altın tonlarına sahip olan bu monitör, hem ekran hem de çerçeve anlamında başarılı bir tasarım sunuyor. Bu monitör, özellikle FPS oyunlarında işe yarayacak olan en yüksek yenileme oranı olarak 100MHz'ye sahip ve Nvidia'nın G-sync özelliğini destekleyerek oyunların mümkün olduğunca düzgün bir şekilde ilerlemesine imkan tanıyor. Çözünürlük ise, 3.440 x 1.440 piksel.

Monitörün ne zaman satışa sunulacağı ve hangi fiyat etiketine sahip olacağı açıklanmış değil. Ancak ucuz bir monitörle karşı karşıya olmadığımızı bilmenizde yarar var. 

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Hz'dir o, MHz olsa yerinde duramazsın.

asus kendisi üretmiyor toplama bu LCD

evet ama kullandığı paneller cok iyi mesela dell cok koyu marka asusun mx279h 1920x1080 olmasını hissettırmıyor contrast oranı mukkemmel

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir