Ataribox, Bir PC Kadar Güçlü Olacak

Atari'nin yeni klasiği Ataribox, klasikleri tekrar mı canlandıracak yoksa bambaşka bir platform mu olacak?

  • Ercan Uğurlu
Ataribox, bir PC kadar güçlü olacak

Ülkemizde de sevilen markalardan olan Atari, çok yakında retro oyun severleri yeniden eski günlere döndürecek. Bunu, ismi ve cismi ile yapacak olan Atari, yeni ürünü Ataribox ile aslında bir PC kadar güçlü olacak.

VentureBeat'in Ataribox'un yaratıcısı Feargal Mac ile yaptığı röportajda ortaya çıkan Ataribox detaylarında, yeni konsolun 250 $ - 300 $ civarında bir fiyatla fiyatlandırılacağı ve bir PC kadar güçlü olacağı ortaya çıktı. Tabii ki burada sözü geçen PC, orta sınıf bir PC.

Ataribox, Linux benzeri bir arayüz kullanacak ve özel bir AMD Radeon grafik işlemciyi taşıyacak. Böylece PC oyunları için uygun olabilecek olan Ataribox, ayrıca web dolaşımlarına da müsait olacak.

VentureBeat'e göre Ataribox, orta sınıf bir PC'nin bugün çalıştırabileceği türde oyunları çalıştıracak, ancak üst düzey PC performansı gerektiren oyunlara pek uygun olmayacak. Konsol sınıfında karşılaştırmayı ise şöyle yapan VentureBeat, Ataribox'un, PS4 Pro ve One X'ten ziyade, PS4 ve Xbox One'a yakın olacağını söylüyor.

Peki, Ataribox'u ne zaman göreceğiz? Şirketten alınan duyumlara göre, Ataribox 2018 yılının ilk baharında piyasaya çıkabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Hey gidi Atari 800 XL ile gece yarılarına kadar oynanan oyunlar...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play