Avira'dan acil durumlar için yardım-CD'si

Eğer PC'niz düzgün bir şekilde açılmıyorsa çaresiz değilsiniz: İşte size çözüm, aklınızda olsun...

  • Halil Mollaoğlu
Avira'dan acil durumlar için yardım-CD'si

Anti-virüs uzmanı Avira, bilgisayar normal bir şekilde başlatılamadığı zaman da virüs ve diğer zararlıları silmeye yarayan bir acil durum CD'si yayımladı.

Ücretsiz kurtarma CD'si Linux tabanlı olarak geliştirilmiş. Boot (açılış) aşamasından sonra temel bir kullanıcı arayüzü ile entegre virüs tarayıcısını başlatabiliyorsunuz.

Sürekli en güncel durumu yakalamak için üreticinin web sitesinde günde birden fazla güncellenen virüs tanımlama dosyaları sunuluyor.

Güncelleme dosyasını ister CD'ye yazabilir ister bir klasöre kaydedebilirsiniz. Kurtarma CD'si başlatıldıktan sonra AntiVir en güncel tanımlama dosyaları ile bütünleşebiliyor.

CHIP Online'ın Yorumu:
Çöken bilgisayarlar için bir umut ışığı. Ne yazık ki kurtarma CD'si otomatik güncellenme özelliğine sahip değil, bu yüzden sürekli olarak güncelleme dosyasını indirip CD'ye yazma işlemini düşünmek zorunda kalıyorsunuz.

Download: AntiVir Rescue System

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

usb belleğe atarız artık. sürekli güncelleyemeyiz maalesef ama sürekli güncellemek için yeni çıkmış bi virüsün ağına yakalanmamız lazım ki düşük bi olasılık aslında :)

evet, ya bellek yada bir kurtarma klasörü içinde tutulabilir, fakat daha kullanışlı hale getirilise çok daha faydalı olacak.

Avira AntiVir Rescue System Windows içinde kullanılabilirmi

DIKKAT!!!arkadaslar avırayı kesınlıkle yuklemeyın hatta avıra kelımesını duydugunuz ortamı terk edın.ben yukledım tarattım sozde 15 tane vırus buldu.temızlettım normal olarak.sonuc :wındows coktu

Avira kurdum sistem uçtu diyen arkadaş sistem bilgisini ve olan biteni daha ayrıntılı yazarsa sevinirim.

O zaman Symantec ve benzeri obsolete çözümler ile virusler ile kardeş kardeş geçinsin hazretleri...

Ki ondan sonra boot sector uçuran mbr ları kemiren ve dosya sistem akış bilgilerini uçurup gigabytelarca veri kaybı yaşadıgı zaman ne yapacaklar ?

ya anlamıyorum biri bunu met ediyo diğeri kötülüyor..bence bu tür mesajları yazanlar farklı firmalarda çalışan antivirüs çalışanlarıdır.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play