Basit bir USB bellekten fazlası...

USB belleklerin basit birer depolama aracı olduğunu düşünüyorsanız, Paketta'yı görmediniz demektir!

Basit bir USB bellekten fazlası...
Şimdilik sadece Windows 7 ve iOS ile çalışıyor

USB belleklere baktığımız zaman, yıllar içerisinde yaşadıkları değişimleri genişleyen kapasiteleri, hızlanan veri aktarım hızları ve tasarımları ekseninde değerlendirmek mümkün. İşte bu durumun farklında olan King Jim, Paketta isimli çok farklı bir USB bellek ile karşımıza çıkmış durumda.

Paketta, en basit anlatımla, kablosuz bir şekilde, Wi-Fi ağları üzerinden içerdiği dosyaların paylaşımına imkan tanıyor. Pek tabi yayın yapmak için bazı zorunlulukları da yok değil. Misal, kablosuz donanım, üzerinde herhangi bir pil taşımadığı için, yayın yaparken USB port'undan bir bilgisayara bağlı kalmak zorunda. Aynı zamanda diğer cihazların, kablosuz şekilde belleğe ulaşması için özel bir yazılımının kurulu olması gerekiyor. Tüm bunların haricindeyse bu marifetli küçük cihaz sadece Windows 7 ve iOS işletim sistemlerinde kullanılabiliyor. Windows 8 ve OS X versiyonları ise önümüzdeki yıl görücüye çıkacaklar.

Daha önce hiçbir USB bellekte görülmemiş olan bu farklı özelliklerin son kullanıcıya ulaşması ise bir hayli maliyetli. Paketta'nın 8GB'lık modeli 115 dolar etiket fiyatına sahipken, 16GB'lık modeli 170 dolardan satışa sunulmuş durumda.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

pardon, usb ile bağlı kalacaksa, esprisi ne? hem ileri yaşım hem gecenin geç vakti anlamama müsaade etmiyor efem

Gereksiz bir ürün :-/

wi-fi ağını çalıştırmak için kabloyla bilgisayara bağlayacaksam neden bağladıktan sonra wi-fi dan veri aktarımı yapayım? mal mıyım ben?

Paketta, en basit anlatımla, kablosuz bir şekilde, Wi-Fi ağları üzerinden içerdiği dosyaların paylaşımına imkan tanıyor. Pek tabi yayın yapmak için bazı zorunlulukları da yok değil. Misal, kablosuz donanım, üzerinde herhangi bir pil taşımadığı için, yayın yaparken USB port'undan bir bilgisayara bağlı kalmak zorunda. --------------------------------- USB port'a bağladıktan sonra ne anlamı kalıyorki... wi-fi bağlantısı olan bilgisayara tak paylaşıma aç işte bitti... ne özel yazılıma nede özel ayara gerek yok....

Bankaların bazılarında da faiz yok, İşlem ücreti var. Buda ona benzemiş :)

Saçmalık. Saçma dediğim ise şu: Normalde hadi cihaz wi-fi donanımı içerdiği için pahalı diyelim. Bu yüzden 8Gb olanının 115 Dolar olmasını hadi kabul edelim. Yahu 8Gb olanda da 16Gb olanda da aynı wi-fi donanımı var. Bugün 8Gb bellekler 11, 16Gb belleklerse 19 lira. Hadi diyelim ki 16Gb olanın bellekleri daha hızlı. E etse etse 2 kat fark eder ve arada 20 lira fark olur. 115 Dolar nereeeeee, 170 Dolar nere. Adam kazıklamanın yeni bir yolu. Onu boşver, bugün wireless modülleri bile 10 Dolar iken 6 Dolarlık flash belleğe 10 Dolarlık wireless'ı entegre edip 115 Dolara satmak ta epey karlı iş olsa gerek...

@OverClocK1ng Hepsini geçtim, bende Airties Air 4420 var ve fiyatı da 50 Dolar. Bu cihazın üzerinde bir tane USB3.0 portu var ve oraya ne takarsan onu wireless tan stream edebiliyor hem de DLNA desteği de var. Yani yukarıdaki cihaz gibi ama belleği yok. Gider 16Gb bellek takarım 15 dolara. 65 Dolara 16Gb bellekli aynı işi yapan cihaz sahibi olurum. Artı olarak da o belleği istediğim zaman arttırabilirim ve 170 Dolar yerine 65 Dolar veririm. Bunlar harbiden adamı salak yerine koyuyorlar be.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir