Bette Middler Kostümü için Disney Sitesine Buyurun

Disney yeni bir açık artırma sitesini devreye sokuyor. eBay’in sitesindeki açık artırmalarla bağlantı kuracak olan bu site aslında uzun zamandır bekleniyordu.

Bette Middler Kostümü için Disney Sitesine Buyurun

Sitede, örneğin Bette Middler’ın Hocus Pocus filminde giydiği kostüm ya da Disneyland’in girişindeki tabela gibi eşya ve ürünler satılacak.
Disney yetkilisi Michelle Bergman yaptığı açıklamada, site sayesinde Walt Disney’in kapılarını online topluluklara da açtığını ifade ediyor.

eBay Şubat ayında Disney’le yaptıklarını açıkladığı anlaşma çerçevesinde 4 yıl boyunca Disney’in açık artırmalarını kendi sunucuları üzerinde düzenleyecek. eBay anlaşma uyarınca Disney’e ait olan ABC.com ve ESPN.com’un açık artırmalarının da kendi sunucuları üzerinde yapılmasına olanak sağlayacak.

Açık artırmaya katılmak isteyenler eBay üzerinden yapacakları aramalarda Disney açık artırmalarında satılan ürünlerle ilgili bilgilere kavuşacaklar. Disney, eBay’in açık artırmayla ilgili koyduğu kuralların hemen hepsini yerine getirecek, ama fiyat teklifinde bulunmadan önce kredi kartı numarasıyla kayıt yaptırılmasını da isteyecek. Bir fark da şu; Disney eBay gibi her satışta çek kabul etmek yerine, sadece 5000 doların üzerindeki satışlarda çek talebinde bulunacak. Disney’e ait açık artırmalarda ürünlerini satışa sunan kişiler eBay’in geri besleme sistemine yorumlarını yollayabilecekler. Şimdiye kadar eBay üzerinden alışveriş yapan bazı kişiler, Microsoft ve Butterfields hakkında sayısız şikayeti bu sistem ile gereken yerlere ilettiler.

Disney yetkilileri bu sistem sayesinde işlerin yolunda olup olmadığını kontrol etmeyi hedeflediklerini ifade ediyorlar.

Okuyucu Yorumları