Bill Gates, Windows 8 ve Surface'i savundu!

Bill Gates'ten, Windows 8 ve iPad hakkında çok konuşulacak açıklamalar...

  • Zeynel A. Öztürk
Bill Gates, Windows 8 ve Surface'i savundu!

Microsoft'un Surface tabletinin ne kadar satış yaptığı resmi olarak açıklanmasa da IDC'nin araştırmaları, yazılım devinin 2013'ün ilk çeyreğinde 900.000 Surface sevk ettiğini söylüyor.

ABD iş ağı CNBC'ye konuşan Bill Gates ise Microsoft'un tablet piyasasına girme çabalarını savundu. PC'ler ve tabletler arasındaki rekabetin gelecekte nasıl bir hal alacağına dair bir soruya Gates, şöyle cevap verdi: "İster tablet olsun, ister PC, ürünleri birbirinden ayırmak zor bir hale gelecek. Microsoft, Windows 8 ile iPad türü cihazların hükmettiği bir piyasadan pazar payı elde etmek istiyor. Bu kullanıcıların çoğu hayal kırıklığına uğramış durumda. Yazı yazamıyorlar. Belge oluşturamıyorlar. Office'leri yok. Dolayısıyla biz, kullanıcıların PC'lerden beklediklerini bir kenara bırakmayan bir şey sunmak istiyoruz." "Surface veya Surface Pro'nuz varsa, bir tabletin taşınabilirliğine ve PC'nin zenginliğine sahipsiniz demektir."

Apple'ın son zamanlarda hisselerinde yaşadığı düşüşle ilgili konuşan Gates, şirketin inanılmaz büyümesinin sonuna yaklaşmış olabileceğini, bunu Microsoft'un da tecrübe ettiğini söyledi. Teknoloji dünyasında liderin her zaman sorgulandığını vurgulayan Gates, "sonları geldi mi?" sorusunun sıkça sorulduğunu, ancak bunun genellikle gerçeğe dönüşmediğini söyledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

Evet,mesela şarkı atmak için bilgisayara bağlaman gerekiyor.Ama windows 8li tablet üzerinden direkt ücretsiz indir.Filmini direk indir.Ekstradan cihaz alacağına bir dönüştürülebilir windows 8 li bilgisayar almak çok güzel fikir.

@07 May 2013 20:51 İşte bunu anlayamayan geri kafalı insanlar var.

Surface pro için diyeceğim yok. Ama iş Win 8'e geline değişiyor. Tabletlerle Pc'leri ortak bir tabanda buluşturmak ayrı, tümüyle birleştirmek ise apayrı şeyler. Microsoft Win 8 ile bu konuda iki arada bir derede kaldığını ispatladı.

Adam haklı beyler

Doğru diyor.

e herhalde onları savunacak dedemin sistemlerini savunacak değil ya :)

Windows 8 kullanan çoğu kullanıcıda hayal kırıklığına uğramış durumda.

@07 May 2013 21:56 kendi adına konuş....

@08 May 2013 00:04 sende lütfen.....

hiç iPad kullanmadığı nasıl belli. Alırsın 10dolara Pages uygulamasını sonra da yazı yazmak bir yana MS Word'den daha güzel bir deneyimle karşılaşırsın. Hiç para vermek istemezsen de çok sayıda ücretsiz uygulama var.

@07 May 2013 23:28 Koskoca ms office ile pages bir mi sanıyorsunuz.

Başlat düğmesi için yakılan ağıtları anlamıyorum... Klayve'deki <start> tuşuna basınca gelen "başlat ekranı" ve <start>+<x> tuşlarıyla gelen kısayol menüsü neyinize yetmiyor? İlla aptal bir menü mü görmeniz lazım? Değişime karşı duran zihniyeti anlamıyorum... Alışması zor diye kötüyü eskiyi savunmayı reddediyorum

@07 May 2013 23:57 win8 kullanmak zorunda mı herkes ? insanlar istediğini eliştirir..istediğini beğenmez...BEn sadece fare kullanıyorum klavye yok nasıl basacağım windows tuşuna sanal klavyeyle mi...anlayamaman normal enpati kurman lazım..bu da herkesin harcı değil....

@08 May 2013 08:32 Fare ile de açabilirsin, sağ alt köşeye gelince aradığın kısayol tuşu çıkıyor, ve sağ tıkladığında bahsettiğim kısayol menüsü çıkıyor. Hiç kullanmadan, bilip bilmeden yorum yapmışsın, ilk bahsetiklerimdensin anlaşılan; alışık olduğunu göremeyince panik yapanlardansın. Bak nasılda empati yaptım :)

@08 May 2013 08:32 Ayrıca klavyesiz PC ile ne işin var, konsol mu bu?

@08 May 2013 15:33 Sol alt köşe demek istemiştim. Sol alt köşede duruyor aslında "start düğmesi", sadece gizli ve ek olarak sağ tıklanında bahsettiğim kısayol menüsünü çıkıyor

@08 May 2013 08:32 sağ alt köşeye çekince Mouse yi o ekrar çıkıyor

@08 May 2013 15:33 seninki si ergen enpatisi sana kısayol aradığımı söyleyen oldu mu? olmadı...sadece fare kullanıyorum ...masaüstü haricinde saçma sapan bir açılış menüsü istemiyorum..panik yapmama gerek yok ..senin yaşın kadar benim bilgisayar dünyasında geçmişim var..win7 kullan diyen oldu mu sana...yok...ben win 8 kullanmayacağım..beğenmiyorum.benim kullanımıma uygun değil senin gibi ipad çocuklarına güzel gelebilir.tablet kullanımı ayrı pc ayrı..daha uzatmayacağım çünki anlayamayacaksın...benim demek istediğimi anlayan %80 lik bir windows kullanıcısı var..

@08 May 2013 15:34 her yiğidin bir yoğurt yiğişi var demek ki...

@08 May 2013 20:11 İyi de zaten windows 8'de masaüstü bölümü var. Olaya tablet işletim sistemi diye bakarsan baştan kaybdersin.

Yeni cio beceremedik win8 fiyasko oldu yakında blue çıkaracağız diyor hatta aynı mr gates 3 ay önce Microsoft hakkında demediğini bırakmadı şimdide Apple mı eleştiriyor. Bu ne saçmalık

Windows8'i ve Surface'i çok beğeniyorum. 2 ürünün de geleceğin konseptleri olduklarına inanıyorum.

bu zamanda MS fanboylarıda çıktı 3. millenium faciasını savunmak için türlü şaklabanlıklar yapıyorlar... yuh... ezikler...

@grezimonk sen bu bloğun bi tanesi, maskotusun. sen olmasan bu konuşmalar-tartışmalar çekilmez. :)

Sen de yorum yaz