Blesh, Silikon Vadisi'nde tanıtılıyor!

Yüzde 100'ü Türkiye'de geliştirilen Blesh Platformu Silikon Vadisi'nde tanıtılıyor!

Blesh Platformu Silikon Vadisi'nde tanıtılıyor!

Market, süpermarket ve alışveriş yapılan diğer kapalı alanlarda  Bluetooth® teknolojisi kullanarak indirim ve kampanyalardan haberdar olma ve kolay ödeme yapma olanağı sağlayan Blesh, çözümlerini Silikon Vadisi'nde tanıtıyor.

Bluetooth aracılığıyla  çalışan beacon cihazların üretimi ve mobil yazılımları konusunda çalışmalar yürüten ve çözümlerinin tümü Türkiye'de geliştiren Blesh, 8-9 Nisan tarihlerinde San Fransisco'da düzenlenecek Bluetooth World Event etkinliğinin "Innovators" bölümünde, benzersiz deneyimler sunan çözümlerini tanıtırken, DenizBank'ın fastPay mobil cüzdan uygulaması ile kapalı alanlarda ödeme çözümünü ilk kez teknoloji girişimcileri ile paylaşacak.

Şirketin kurucu ortaklarından Uğur Gökdere "Şirket olarak hedefimiz, tüketicilerin mobil arama, alışveriş ve ödeme deneyimlerini akıllı teknolojiler ile güçlendirmek, markaların  mobil pazarlama, reklam ve sadakat programlarını farklılaştıran,  çözümler sunmaktır." dedi.

San Fransisco'da düzenlenen etkinliğin organizatörü Bluetooth Special Interest Group'un (SIG) yaptığı açıklamalara göre yaşanan teknolojik gelişmeler ile akıllı telefonlarda bulunan Bluetooth Smart, artık çok daha az pil tüketimi yapıyor. Blesh platformu, özellikle kapalı alanlarda düşük enerji ile veri transferini çok hızlı  ve güvenli bir şekilde sağlıyor. Blesh akıllı mobil teknolojiler için mikro konum verilerini yönetiyor. Cihazlar, açık/kapalı alanlara yerleştirildiğinde kendi etrafında radyo sinyalleri yayınlıyor ve kapsama alanında olan akıllı telefon ya da tabletler bu sinyalleri duyarak etkileşime geçiyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

indirim olayı türkiyede çalışmaz tecrübesini geçen gün yaşadım 17.90 olan deterjanı kasaya okuttuğumda 25.90 istediler ve mağaza müdürüne etiketi gösterip öyle indirtebildim

Lokman!Lokman neredesin çık ortaya.Senin burada olduğunu biliyorum lokman Çık ortaya lokman

@06 Nis 2014 08:43 ilaçlarını içiyor musun bakayım sen. kaç kere dedim ilaçlarını zamanında alacaksın :)

Şu aralar böyle yerli yazılım veya oyunları daha çok görmeye başladım umarım daha da çok artar

Bu ingilizce isim sevdası nedir anlamadım. Bi türkçe isim koyunda Türkiyeyi gösterin dunyaya

Beleş diye okudum. :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir