Blu-ray'de üçüncü boyut zamanı

Blu-ray bir türlü beklenen başarıyı yakalayamayınca yenilik kaçınılmaz oldu: İşte 3 boyutlu Blu-ray!

Blu-ray'de üçüncü boyut zamanı
Blu-Ray'in geleceği üç boyutlu!

CHIP Online'ın A'dan Z'ye Blu-ray rehberi... Tıklayın...

Blu-Ray henüz arzu edildiği kadar yaygınlaşmamış olabilir ama bu üreticilerin onu terk edeceği anlamına gelmiyor. Hatta tam tersi geliştirmeler devam ediyor. Görünüşe göre Blu-Ray'in daha da yaygınlaşmasını sağlayacak olan üçüncü boyutun evlerimize girmesi. Panasonic ve Sony'nin 2010 yılında üç boyutlu televizyonlar yayınlayacağı biliniyor. Blu-Ray için bu önemli bir fırsat ve 2009'un Aralık ayında üç boyutlu Blu-Ray'ler piyasada olacak.

Özellikle yurtdışında oldukça yaygın olan üç boyutlu sinemaların sayesinde artan talep, üç boyutlu eğlence keyfini evlere girmesini kaçınılmaz hale getirdi. Blu-Ray Disk Ticari Birliği (BDA)'da da görevli olan Walt Disney Home Entertainment'tan Ben Carr da geleceğin üç boyutlu Blu-Ray'de olduğunu söylüyor. Carr'a göre 1080p standardında, internet bağlantısına sahip ve iki boyutlu görüntüleri de oynatabilecek 3B Blu-Ray cihazlar artık çok yakın. Carr, bu yıl bitmeden ilk ürünlerin mağazalarda boy göstermeye başlayacağını söylüyor.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

fiyat duserse ıstedgı seylerı yakalıycak bence

Bizler, daha pahalı diye 2 boyutlusunu alamazken 3 boyutlusu sadece teşhirlik olur...Bakalım beklenen patlama yaşanacak mı? (Hiç sanmıyorum.)

Bişeylerin patlıyacağı kesin artık fiyatları görünce gözlerimiz mi? yoksa zırt pırt fiyatlardan uçuklayan dudaklarımızdaki uçuklar mı? Allah bilir.

cok fiyat düsürmeleri gerekiyor 3/4 oranında xD

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir