"Bol megapikselli" Lumia söylentisi!

Söylentiler doğruysa, Nokia'nın yakın gelecekteki Lumia ceplerinde bu müthiş kamerayı görebiliriz!

"Bol megapikselli" Lumia söylentisi!
PureView'daki oversampling teknolojisi

Nokia, Lumia ceplerinde PureView teknolojisinden faydalansa da henüz 808 PureView'daki 41 megapiksellik kamerayı onlara taşımadı. Ancak yeni bir iddiaya göre Finlandiyalı dev, 41MP'lik olmasa da yüksek çözünürlüklü bir kamerayı Windows Phone 8'li Lumia'ya eklemek için çalışıyor.

WMPoweruser'ın kaynaklarına göre Nokia, 808 PureView'dakinden daha küçük boyutlu ancak yüksek çözünürlüklü bir kamerayı yeni bir Lumia'ya eklemek üzere çalışmalarını sürdürüyor. Bu bilgiler, daha önce Nokia'nın melez (görsel stabilizasyonu ve PureView bir arada) bir cihaz üzerinde çalıştığı iddialarını da destekler nitelikte. Örneğin 20 megapiksellik bir kamera, 808 PureView'daki kadar büyük bir alan harcamayacaktır.

Sitenin "EOS" adını verdiği yeni Nokia, Lumia 920'nin tasarımını örnek alacak ancak daha hafif bir gövdeye sahip olacak. İddiaya göre cihaz, Xenon flaş ile gelecek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

920 de hafif yapsalardı ya.nokia hala eski huyunu terketmemiş artık donanımları kullanıcıların isteklerine yönelik yapsalar başta olmazmı

@23 May 2013 13:22 925'te istediğin oldu :)

@23 May 2013 13:22 sen samsıng kullan

Nokia telefon işini bırakıp kamera üretmeye başlasın. Daha karlı çıkar :))

Ellerinde imkan varken telefonları halen deyim yerindeyse takoz gıbi ağır yapmaları psikolojikmen saglam oldugu hissi yaratıyor , nokianın da ıstedıgı tam da bu umarım bırakırlar artık bu bılıncaltı oyunlarını.

@23 May 2013 14:44 sağlam telefon NOKIA olur... 44Tonluk yol düzleme aracının altında 10 saatten fazla kalıp çalışmaya devam eden LUMIA 920 olayını hatırla...

züğürt tesellisi

Yıllardır taktı kameraya bu nokia! Önce şu mağazayı geliştirmek için birşeyler yapın kamerada zaten sizden iyisi yok bunu herkes biliyor.. Uygulama açısından İOS & Android e yetişirse. Kimse Nokia'nın önünde duramaz!

@23 May 2013 16:15 androidde 750bin uygulama varda markette oyunlara veya herhabgi bir bölüme girdiğimizde neden sadece 500 tanesini görüyoruz yani bizim markette gördüğümüz uygulamaları toplasak 5-7bin anca eder Başka bir kullanıcının yorumunu aldım yorumu beğendiğim için.

ığdırlı@nokia son serilerini baya bozdu birdaha nokia kullanmıyacam

S4 zoom ile rekabet etmesi için 41mp lazım altı kurtarmaz

@23 May 2013 16:34 ocaktasın yavru kurt

Bence nokia 5 firin ekmek yemesi lazim.

@23 May 2013 17:48 kardeşim kamera konusunda nokia rakip tanımaz bunu dürüstçe kabullenmeliyiz.Açıkçası ben şu an nokia kullanmıyorum fakat nokia nın yeni telefonlarıyla çekilmiş fotoğraflarla iph... muş galax.. mış karşılaştırılamıyor bile.

faceye profil resmi çekeceksiniz alttarafı bırakın bu işleri :D,

sırf kamerası için ccep telefonu alanlar yok mu?

iyide canon eos isminden dava açmasın bkz eos 650d gibi

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir