Boston Dynamics'in insansı robotu yenilendi!

Boston Dynamics'in insansı robotunun yeni modeli, insanlardan gelen eziyetlere böyle dayanıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Boston Dynamics'in insansı robotu yenilendi! Boston Dynamics'in insansı robotunun yeni modeli, insanlardan gelen eziyetlere böyle dayanıyor!

Boston Dynamics'in yenilediği insansı robotu Atlas, yeni videosuyla bir kez daha herkesi etkiledi. Google'ın sahibi olduğu Boston Dynamics'in yenilenen robotu hem pille çalışıyor, hem de daha küçük.

Yaklaşık 175 santimetre boyundaki robot 81,5 kilogram ağırlığında. Dolayısıyla robot, birkaç sene önceki 182 santimetrelik ve 149 kiloluk robottan hem daha kısa, hem çok daha hafif.

Videoda da izleyebileceğiniz gibi yeni robot, bacaklarındaki ve vücudundaki sensörler sayesinde hem iç mekanlara, hem de dış mekanlara uyum sağlıyor. Kafasındaki LIDAR ve stereo sensörleri ise robotun yolunu bulmasını ve engelleri algılamasını kolaylaştırıyor. İnsan darbesiyle yere yıkılan robotun tekrar ayağa kalkması ve karlı çimenlerde dengesini kaybetmesine rağmen düşmeden yürümesi, bizce izlemeye değer.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

I Robot filmine doğru hızla ilerlemekteyiz. Hadi bakalım..

ne zaman bir video izlesem takılmalar oluyor, şu problemi aşmanız için ne gerekiyor? paramı

Nİye itip kakıyorsunuz robotu, üzüldüm robota bak şimdi.Bu robotun ismini mazlum 2016 olarak koysunlar.

Adam kutuyu elinden düşürürken robotta sinirlenip birşeyler söylese fena olmazdı :d

üzerinde daha bir 20 sene daha çalışılması lazım videoda gördügüm kadarıyla kutu ve kapıdaki barkoda benzeyen kodları okuyarak hareket ediyor. umut verici bir çalışma ileride daha iyi bir duruma gelip gelişecegine inanıyorum.

tip ta kullanmak daha mantıklı insanlarayardimçi olabilirler ama uzay hayeleri kurmasinlar inanin sizin gözünüzün göre bileçehi şekide içbirşey yok orada buşekilde kurulu sade dünya var böşa kaynak vezaman tüketmeyin hem aklen hemde zamanen yazik sizde oralarda kaybolup gidersiniz bunun benzeribir dünyayok form larideyşik yaani mikroplargibi algi düzeyinizin dişinda biryaşam var aslinda siz onlara çok yakınsınız aldanmayin

Sen de yorum yaz