Bu makineye alerjiniz olabilir!

Eğer siz de bu makinelerden birine sahipseniz, gözünüze dikkat etmenizde yarar var!

  • Cem Şancı
Canon'un makinesi alerji mi yapıyor?

Canon, PowerShot SX50 HS modelini geri çağırdığını duyurdu. Cihazları geri çağırmasının sebebi ise fotoğraf makinesinin vizörü üzerinde kullanılan plastik malzemenin gözde alerjiye sebep olma ihtimali. Bazı kişilerde vizörü kullandıktan sonra göz üzerindeki deride kaşıntı ve kızarıklıklar oluştuğu için Canon böyle bir önlem aldı.

Canon, söz konusu modellerin sadece 1 Eylül ile 15 Kasım arasında üretilen modellerinde kaşıntıya sebep olabilecek malzeme kullanıldığını tespit ettiklerini açıkladı. Cihazın vizöründe kullanılan plastik malzemenin, daha iyi bir malzeme arayışı için test amacıyla kullanıldığını vurgulayan Canon ancak bir karışıklık sonrasında bu malzemenin son ürünlerin üretimine katıldığını tespit ettiklerini beyan etti.

Canon sadece seri numarası "69", "70", ve "71" ile başlayan kameraların geri çağrıldığını, bunların da sayısının çok az olduğunu vurguladı. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Harbidenmi :)

Çok ilginç bir vaka olmuş, bravo ama Canona ;)

"Eğer" kelimesi türkçede çok gereksiz bir kelimedir. Lütfen kullanmayınız. Ör 1: Eğer ödevini yaparsan, gidebiirsin Ör 2: Ödevini yaparsan, gidebilirsin gibi.

@28 Ara 2013 19:21 Sana soracaktık zaten...

Türkçe diye bir dil yoktur Latincedir o .

@28 Ara 2013 22:17 Orta asyada latince konuşuyolardı hunlar zaten

Verilen örnekte de zaten anlamlar aynı değil ki. Şu insanımız bir türlü dilini öğrenemiyor. Eğer böyle giderse konuşulanı bile anlamayan bir nesil ortaya çıkacak.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost