Bu testi sadece Samsung ve Nexus cihazları geçti!

Ünlü güvenlik araştırmacısı, Samsung ve Nexus dışındaki Android cihazları tavsiye etmiyor!

  • Cenk Atlı
Bu testi sadece Samsung ve Nexus cihazları geçti!

Google'ın, Android cihazları daha güvenli bir hale getirmek için bir hayli çaba gösterdiği bir gerçek. Firmanın, aylık güvenlik güncellemeleri sağlamak için Android cihaz üreticileriyle görüşmeler yürüttüğü fakat çoğu cihaz üreticisinin sözlerinde durmadığı biliniyor. Bunun en önemli yansımalarından birisi de ünlü bir güvenlik araştırmacısının Android kullanıcılarına yönelik sadece Samsung ya da Nexus cihazlarını almaları yönündeki tavsiyesi.

Duo Labs'te yer alan habere göre, saygın bir güvenlik uzmanı ve aynı zamanda Qualcomm'a ait Product Security Hall of Fame'in bir üyesi olan Gal Beniamini, Mayıs ayının güvenlik yamasını almayan bütün Android cihazlarını etkileyen ciddi bir açık tespit etti. Buna göre, söz konusu yamayı almayan telefonlar tüm Android cihazlarının yüzde 57'sini oluşturuyor.

Test edilen cihazlar arasında yalnızca son dönemde piyasaya sürülen Samsung ve Nexus cihazlarının gerekli güvenlik ölçütlerini karşıladığı ortaya çıktı. Samsung'un son yıllarda Galaxy cihazlarına düzenli olarak aylık güvenlik güncellemeleri ilettiği biliniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

GM 5 Plus alın rahatınıza bakın.

Nexus tamam da, Samsung yolun yarısında bırakıp gidiyor. Bu da üçüncü parti ROM yüklemeye mecbur kılıyor.

Bizim android one güvensiz oluyor yani. Haziran güncellemesini bile almıştı tüh.

@12 Temmuz 2016 17:44 yok abi android one full saf android zaten iki sene destek var . guvenlik guncellestirmelerini aldi zaten.

Çok büyük aman aman bir tehdit yok ki zaten, gidipte sırf bunun için çöp Samsung mu alalım :)

Doğru güvenlik güncellemesini sürekli veriyor samsung.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost