Canon'dan DSLR seviyesinde performans!

Canon'un yeni portatif kamerası, DSLR makinelere çok yakın bir fotoğraf kalitesi sunuyor!

Canon'dan DSLR seviyesinde performans

Canon PowerShot G1 X Mark II, bir DSLR modeliyle elde edilene çok benzer görüntü kalitesi sunuyor. Bu yeni model, fotoğrafçılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda yapılan mühendislik çalışmalarıyla geliştirildi.

Paslanmaz çelik gövde ve tamamı alüminyumdan metal dış kaplamayla, tasarımı komple yeniden ele alınarak iyileştirilen bu fotoğraf makinesine, dayanıklılığı ve profesyonel kullanım olanaklarını artıran büyük bir ergonomik sap da eklendi. Hem kompakt hem de rahat kullanılan bu model, güven duyabilecekleri ve mevcut iş akışlarına hiçbir sorun yaşamadan entegre edebilecekleri bir portatif ve yüksek performanslı fotoğraf makinesine ihtiyaç duyan talepkar ve deneyimli fotoğrafçılar için iyi bir çalışma yoldaşı.

Daha net, daha parlak çekimler için daha akıllı bir sensör

PowerShot G1 X Mark II modelinin gücü, büyük 1,5 tip Canon CMOS sensöründen geliyor. Rakip modellerdeki klasik 1,0 tip sensörden iki kat daha geniş sensör yüzeyiyle APS-C boyutlu DSLR sensörlere kıyasla daha sığ alan derinliği sunuyor. Bu sayede, profesyonel görünümlü portre ve makro fotoğrafçılık için ideal bir seçenek. Yeni sensör yapılandırması bu modelin, ister 12,8 Megapikselde varsayılan 3:2 en/boy oranında ister 13,1 Megapikselde 4:3 en/boy oranında görüntü çekimi yapılsın, lens görüntü dairesi genişliğinin tamamını kullanması ve tamamına uyum göstermesi anlamına geliuor. Bu özellik sayesine model, yaratıcı kompozisyonlar oluşturmasına imkan tanıdığı gibi mevcut DSLR düzenleme işlemlerine kolay bir şekilde entegre olabiliyor.

Sensör piksellerinin kısa bir süre önce lanse edilen PowerShot G16'dan 4,5 kat daha büyük olmasıyla sensörlerin ışığa karşı duyarlılığı artıyor, daha az dijital parazit üretiyor ve dolayısıyla düşük ışık altında daha iyi çekim imkanı sunuyor. Piksellerin daha büyük olması, aynı zamanda, daha geniş bir dinamik aralık sunarak, görüntünün parlak ve karanlık alanlarındaki ayrıntıları daha net bir şekilde ortaya çıkarır.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Elimdeki lumia 1520 nin fotoğraf kalitesi pozlaması, ışık ve netlik olarak dslr larla kapışıyor.

Bir Rx1 değil üzgünüm

Yav he he 1020 dslrdan falan iyi önce bir Sonr Rx1 i falan geçsin

Sony rx 1 e gerek bile yok once nex7. Yi gecsin sonra rx1 cok fazla gelir bu cihaza lumia 1020 diyen arkadas sen daha once eminim aps -c sensorlu bir makina bile kullanmamissindir once bi kullan sonra yorum yap sen o telefonla cektigin resimlere resim dermisin bilmem sana tavsiyem sony nex7 bul onla bi resim cek sonra 1020 yi cope atarsin nex7 sony nin orta alt seviye bir makinesi bu arada hatirlatiyim

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
Canon'dan DSLR seviyesinde performans
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir